اخبار گوناگون
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
 
موج استفاده زنان از باسن مصنوعی در افریقا: ماجرا زیبایی نیست... صحبت از فشار اجتماعی است

 

به هر میزانی که عمل بینی در ایران به مدی همه گیر بدل شده است، تغییر فرم باسن در بسیاری از کشورهای افریقایی  به خصوص بورکینافاسو، این کشور فقیر آفریقایی تبدیل به مد و مشغولیت ذهنی دختران جوان شده است.

در حالی که شاید در برزیل جراحی پلاستیک اولین راه حلی است که به ذهن خانم ها میرسد و میزان عمل جراحی زیبایی باسن در این کشور بسیار بالاست اما، فقر در این کشور فقیر آفریقایی راه حل جدیدی را پیش پای جوانان گذاشته است: «باسن مصنوعی»

شیوه ای که گاهی در ایران نیز توسط زنان و دختران جوان گویا به کار میرود... اما شورت هایی که در واقع پروتزی ساده برای حجیم کردن باسن هستند تبدیل به یک پدیده اجتماعی در بسیاری از کشورهای افریقایی به خصوص بورکینافاسو شده اند.

شورتهایی که با وجود سادگی فراوان و ظاهرا ارزان بودن آن برای یک ناظر خارجی، خرید آن در این کشور فقیر، به اندازه نیمی از حقوق متوسط زنان آب میخورد.

اما ماجرای «باسن های مصنوعی» در بورکینافاسو فرقی غیر از همه گیر بودنش در ایران دارد. پدیده باسن های مصنوعی در این کشور افریقایی از آنجایی اهمیت اجتماعی فراوانی پیدا میکند که باسن گرد و حجیم در فرهنگ مردم این کشور نه تنها زیبا به شمار میرود بلکه نشانه ای از قدرت باروری زنان جوان است و باروری در بسیاری از خرده فرهنگ های افریقا اگر تنها وظیفه نباشد، اولین وظیفه زنان جوان است.

 

دیدگاه‌ها  

0 #1 تت 1394-08-22 07:28
متاسفم که بااین چیزها باسنشونو به مردان خوشکل نشون میدن درحالیکه باسنشون زشته
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید