اخبار گوناگون
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

بیمه‌نامه جامع پلنگ ایرانی توسط شرکت « بیمه ما » متعلق به بانک ملت صادر شد.

 

به گزارش سرویس «محیطزیست» ایسنا، مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست، از صدور بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی در تاریخ 26 اسفند ماه 1394، توسط شرکت بیمه ما متعلق به بانک ملت خبر داد.

 

علی تیموری با بیان این مطلب افزود: در راستای استفاده از ظرفیت‌های صنعت بیمه به منظور ارتقاء شرایط حفاظتی گونه‌های در معرض خطر انقراض در کشور و به عنوان یکی از اقدامات حایز اولویت در برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی، رایزنی با بیش از 13 شرکت بیمه برای اجرایی نمودن مدل بیمه طراحی شده در این برنامه طی چند ماه گذشته در دستور کار قرار داشت که نهایتا امروز بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی برای اولین بار در کشور صادر شد.

 

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید اظهار کرد: این بیمه‌نامه موضوعات اصلی خسارات دام اهلی (گوسفند، بز، اسب، استر، الاغ، قاطر، گاو، شتر، سگ گله و نگهبان) ناشی از حمله پلنگ و یا گرگ و موارد احتمالی آسیب‌های جسمی اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. همچنین خسارات وارد به محیط زیست ناشی از تلفات پلنگ در اثر عواملی چون حوادث جاده‌ای، طعمه مسموم، خشکسالی، سیل، آتش‌سوزی و سایر موارد (غیر از مرگ به دلیل کهولت سن) به منظور بهبود شرایط حفاظتی و کاهش عوامل تهدید گونه، به عنوان یکی از موضوعات تحت پوشش این بیمه‌نامه، مطرح شده است.

 

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بارز مدل بیمه طراحی شده و بیمه‌نامه جامع صادر شده، لحاظ نمودن دو گونه پلنگ و گرگ به صورت توأمان در شرایط بیمه است که در موفقیت این بیمه‌نامه و ساماندهی موضوع خسارات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید ضمن قابل تقدیر دانستن این اقدام داوطلبانه شرکت بیمه "ما " و تلاش‌های انجام شده به منظور صدور این بیمه‌نامه در آخرین روزهای سال 1394، حمایت از گونه‌های در معرض خطر انقراض و به ویژه پلنگ ایرانی را مسئولیت اجتماعی اقشار مختلف برای حفظ سرمایه‌های ملی ایران عنوان کرد.

 

منبع: ایستا

 

 

 

برای عضویت در فیسبوک ایرانیان امریکا اینجا کلیک کنید

می توانید این مطلب را از طریق لینکهای زیر به اشتراک بگذارید

 

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید