اخبار گوناگون
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

ایتالیا می‌خواهد که پیتزا در فهرست میرات فرهنگی جهان قرار گیرد. وزیر کشاورزی ایتالیا اعلام کرد که درخواستی رسمی در این باره به یونسکو ارائه شده است.

دولت ایتالیا نیز اعلام کرد که امیدوار است که سازمان یونسکو (نهاد علمی فرهنگی سازمان ملل متحد) با این درخواست موافقت کند. مائوریتسیو مارتینا، وزیر کشاورزی ایتالیا تصریح کرد که "هنر پختن پیتزا نمادی برای کل کشور ایتالیا در سراسر جهان به شمار می‌آید."

درخواست ایتالیا از یونسکو: پیتزا به عنوان میراث فرهنگی جهان

تلاش برای قرار دادن پیتزا،غذای ملی ایتالیا در لیست میراث فرهنگی یونسکو

به گفته مقامات ایتالیایی این اقدام می‌تواند "از سنت دیرینه ایتالیا در زمینه مواد غذایی" پشتیبانی کند.

قدمت هزار ساله‌ی پیتزا

گرچه محل اولیه برای پخت پیتزا دقیقاً روشن نیست، با این حال نمونه‌هایی از این غذای ایتالیایی وجود دارد که قدمت آن به حدود ۱۰۰۰ سال می‌رسد. گفته می‌شود که پخت نان نازک به‌طور سنتی با سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا به همراه مواد دیگری مانند ژامبون یا قارچ احتمالاً برای نخستین بار در منطقه‌ای نزدیک شهر ناپل صورت گرفته است.

سازمان فرهنگی یونسکو که مرکز آن در پاریس است تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی فرصت دارد تا درباره درخواست رسمی دولت ایتالیا تصمیم بگیرد. یونسکو نه تنها از محصولات مادی جوامع انسانی، بلکه از میراث معنوی بشری نیز حمایت و حفاظت می‌کند.

درخواست ایتالیا از یونسکو: پیتزا به عنوان میراث فرهنگی جهان

ساخت سنتی ویولون در شهر کرمونا از جمله میراث معنوی بشریت در فهرست سازمان یونسکو به شمار می‌آید

در ایتالیا برای نمونه "تئاتر عروسکی" جزیره سیسیل و ساخت سنتی ویولون در شهر کرمونا به میراث فرهنگی جهان تعلق دارد و از سوی یونسکو حفاظت می‌شوند.

در شهر کرمونا آنتونیو استرادیواری، سازنده معروف ویولون به دنیا آمد و در این شهر کارگاهی برای ساخت ویولون داشت.

یونسکو میراث معنوی را به عنوان صورتی از تجلی فرهنگ انسانی ارزیابی می‌كند که مستقیماً با دانش و قابلیت‌های عملی انسان در رابطه است. به گفته یونسکو این میراث از نسلی به نسلی دیگر انتقال یافته و بسط و کمال می‌یابد. میراث معنوی بر خلاف میراث مادی نظیر بناهای تاریخی و اشیای منحصر به فرد قابل لمس نیست و تنها نتایج این میراث معنوی برای همگان مشهود است.

Italien Neapel Pizza als UNESCO Weltkulturerbe

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید