ویرجینیا
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 شعار رسمی ایالت ویرجینیا

 

       

 

 

  

 

 

 

 

 مهر رسمی ایالت

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 ساختمان فرمانداری ویرجینیا

 

ویرجینیا (و به عبارت رسمی تر ویرجینیای مشترک المنافع) ایالتی است در شمال شرقی آمریکا، و از نظر فرهنگی و تاریخی از ایالت‌های جنوبی آمریکا به‌شمار می‌رود که سرزمین رشته کوههای بلوریج است. پایتخت آن ریچموند و شهرهای مهم آن ویرجینیابیچ، نورفولک، و آرلینگتون می باشد. نام «ویرجینیا» از نام الیزابت یکم ملکه انگلستان گرفته شده‌است که در تمام عمر خود تن به زناشویی نداد و باکره ماند. به ویرجینیا مادر رییس جمهورها هم گفته می شود چرا که 8 رییس جمهور تاریخ امریکا زاده این سرزمین اند (پرزیدنت ها: واشینگتن، جفرسون، مدیسون، مونرو، هریسون، تایلر، تیلور و ویلسون). آرامگاه هفت رییس جمهور فقید امریکا – مشخصا جان اف کندی – در این ایالت است. همچنین این ایالت به مادر ایالتها هم معروف است.

ایالت ویرجینیا اولین مستعمره دائمی بریتانیا در قارهٔ جدید آمریکا بود و در تاریخ ۱۳ مه سال ۱۶۰۷ میلادی رسماً توسط شرکت ویرجینیای لندن بنیان گذاشته شد ویرجینیا یکی از سیزده مستعمره‌ای است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا شورش کردند. در جنگ داخلی امریکا شهر ریچموند ویرجینیا تبدیل به پایتخت کنفدراسیون شد و قسمت های شمال شرق ایالت از آن جدا شد و ایالت ویرجینیای غربی را تشکیل داد (قسمتی نیز ایالت کنتاکی را تشکیل داد). جیمز تاون که زمانی پایتخت ویرجینیا محسوب می شد، اولین جایی بود که انگلیسی ها در آن سکنی گزیدند. آب و هوای ویرجینیا کاملا تحت تاثیر اقیانوس اطلس می باشد که باعث شده است گرما و رطوبت خاصی این ایالت را فرا بگیرد. این ایالت مشتمل بر 95 کاونتی می باشد. جمعیت ویرجینیا نزدیک به 8 میلیون و 200 هزار نفر است که 80% این جمعیت را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند که نیاکانشان از شمال اروپا مهاجرت کرده بودند. یک پنجم جمعیت ایالت سیاه‌پوست هستند و جمعیت قابل توجهی از مهاجرین آمریکای لاتین و آسیایی-آمریکایی نیز در این ایالت زندگی می‌کنند. 76% مردم ایالت نیز مسیحی اند.

ویرجینیا جنبه های اقتصادی متنوعی دارد. از کشاورزی و آژانس های فدرال گرفته تا کامپیوتر و تکنولوژی. صنعت الکترونیک در ویرجینیا بسیار پیشرفته است به طوری که این ایالت بزرگترین صادر کننده چیپ های کامپیوتری به شمار می رود. الکترونیک اینک در ویرجینیا جای صادرات قدیمی این ایالت یعنی ذغال و تنباکو را گرفته است. در مورد آژانسهای فدرالی که به اقتصاد ویرجینیا تاثیر گذاشته است می توان به وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) و سازمان اطلاعاتی امریکا (CIA) دراین ایالت اشاره کرد. ساختمان پنتاگون بزرگترین ساختمان جهان است. مالیات فروش در این ایالت 5% می باشد سیستم دانشگاهی ویرجینیا جزو ده سیستم اول امریکا به شمار می رود. دانشگاه ویرجینیا نیز از آثار جهانی ثبت شده یونسکو بشمار می‌رود. از دانشگاه‌های اصلی دیگر این ایالت می‌توان به دانشگاه ویلیام اند ماری، دانشگاه ویرجینیا تک، دانشگاه جیمز مدیسون اشاره نمود. تاسیسات شتابدهنده ملی توماس جفرسون نیز در این ایالت قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید