اخبار و مطالب ایالات متحده
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

گرفتن گواهینامه رانندگی ,طراحی ریش و سبیل و یا پوشیدن کفش های پاشنه بلند راکنار بگذارید. در امریکا، روزی که بدانید چگونه فرم های Tax خود را پر کنید آن وقت می توانید ادعا کنید که بزرگ شده اید وهنر شما آنجا معلوم خواهد شد که بتوانید به تنهایی لقمه ی خود را از سفره ای که عمو سام پهن کرده است، بگیرید.

اگر شما برای بار اول است که فرم های Tax  را پر می کنید شاید حجم زیاد اطلاعات و فرم های مختلف شما را سر در گم کند ولی خبر خوب اینجاست که اگر شما به هنگام شروع کار فرم W4 راپر کرده باشید تقریبا تا اخر سال بیشتر کارهای مالیاتی شما به طورخود به خود و اتوماتیک انچام شده است. با این حال اگر مطمئن نیستید که بین ده ها فرمی که به هنگام استخدام پر کرده اید ایا فرم W4 هم بوده یا نه, راحت ترین کار این است که به فیش حقوقی اخرتان مراجعه کنید که در بخشی از آن مشخصا مقدار پولی که برای Tax از حقوقتان کم می شود، نوشته شده است. در پایان هر سال کاری، کارفرمایتان به شما فرمی به نام W4 خواهد داد که در این فرم میزان درامدی که شما در طول سال داشته اید و همچنین مخارجی که از آن کم شده است و نیز میزان مالیاتی که شما پرداخت کرده اید توضیح داده شده است .این ارقام وقتی که در فرم های مالیاتی قرار بگیرند طبق یکسری محاسبات به شما نشان خواهد داد که چقدر شما می توانید بازگشت Tax داشته  باشید ولی اگر شما بد شانس باشید حتی ممکن است مقداری نیز به دولت بدهکار شوید.

 

آیا من باید فرم های برگشت Tax را پر کنم؟

قبل از اینکه شما اقدام به پر کردن فرم ها بکنید, باید بدانید که آیا شما اصلا لازم است که این فرم ها را پر کنید یا نه. به طور عمومی  هر فردی که در سال 2014 حداقل 10150$ درامد داشته , بایدفرم برگشت Tax را پر کند. این درامد می تواند شامل حقوق ; درامدهای خود اشتغالی ; بهره و یا کمک های از کار افتادگی و همچنین حقوق وبیمه ی بیکاری باشد.برای فردی که مسئول خانواده است این حداقل درامد به 13050$ افزایش می یابد حال این فرد می تواند پدر یک خانواده باشد و یا فرد مجردی باشد که بیش از نیمی از هزینه های زندگی در یک خانه شامل اجاره، Mortgage و یا قبض های اب و برق و گاز خانه را پرداخت می کند. در سال 2014 حداقل درامد برای پر کردن فرم های مالیاتی بدین شرح بوده است:

زوج متاهل که با یکدیگر فرم ها را پر می کنند20300$

افراد متاهلی که جداگانه فرم ها را پر می کنند 30950$

افراد بالای 65 سال 11700$

فرد  65 سالی که با همسرش فرم ها را پر می کنند 21500$

افرادی هر 2 انها بالای 65 سال هستند و باهم فرم هارا پر می کنند 22700$

زن یا مرد بیوه که فرزند ی نیز داشته باشند 16350$

زن یا مرد بیوه ای که بالای 65 سال 17550$

این حداقل حقوق ها کسانی را شامل می شود که وابسته به گروه ویا شخص خاصی نباشند. 2 نوع وابسته وجود دارد : فرزندان و بستگان

کسی که فرم مالیات را پر می کند می تواند برای فرزندانش تا 19 سالگی تقاضای بازگشت مالیات بکند و اگر فرزند او دانشجو یا دانش آموز است تا 24سالگی می تواند مالیات او را باز گرداند و البته این در صورتی است که فرزند بیش از نصف سال با والد خود زندگی کرده باشد و نصف هزینه های او را والدش پرداخت کرده باشد

 

چه فرمی را باید پر کنم؟

معمولا برای پر کردن برگشت Tax باید فرم های متعددی را پر کنید که ممکن است سر در گم کننده باشد اگر برای بار اول است فرم Tax را پر می کنید بهترین گزینه برای شمافرم EZ  1040 می باشد که همانطور که از اسمش پیداس فرایند پر کردن فرم ها و برگشت Tax را اسان می کند. هر چند که این فرم را افرادی که مالک خانه نیستند و یا فرزندی ندارند و همچنین  درآمد انها به یک یا 2 منبع محدود می شود باید استفاده کنند.

فرم A 1040 باید توسط افرادی که مالک خانه هستند و یا دارای افراد وابسته می باشند و درآمد انها بیش از 1 یا 2 منبع است پر شود. برای اینکه بدانید چه فرمی را باید انتخاب و پر کنید سری به وبسایت IRS بزنید و در قسمت فرم ها (اینجا), فرم های  مربوط به خود را انتخاب کنید. همچنین  می توانید با تماس با شماره تلفن 1-800- 829-3686 فرم های خود را به صورت تلفنی تقاضا کنید.

اگر مطمئن نیستید که کدام فرم برای شما مناسب تر است می توانید از کمک مشاوران IRS  در شهر خود که به هنگام فصل برگشت مالیات ها در کتابخانه ها یا مدارس حاضر می شوند، استفاده کنید. این افراد معمولا برای افرادی که زیر 53000$ در ماه درآمد دارند و همچنین افراد کم توان ، مسن و همچنین آنهایی که مسلط به زبان انگلیسی نیستند مشاوره و کمک در پر کردن فرم ها به صورت رایگان می کنند. اگر شما بالای 53000$ است بهتر است از وبسایت ها و یا نرم افزارهای بر گشت مالیات مانند (Turbotax) و یا افراد متخصصی که در جای جای شهر تبلیغ می کنند بهره بگیرید.

توصیه اکید ما این است که از افراد متخصص کمک بگیرید شاید این کار برای شما 100$ یا بیشتر هزینه بر دارد ولی ممکن است شما را صد ها دلار جلو بیندازد .همچنین برای افرادی که برای بار اول است که اقدام به پر کردن فرم های مالیات می کنند پیشنهاد می کنیم از وبسایت ها و یا نرم افزار ها استفاده نکنند .نکته ی دیگری که قابل عرض است این است که از آنجایی که ارسال پستی فرم ها ممکن است زمان بر باشد IRS  تسهیلاتی را فراهم کرده است که شما می توانید فرم های را از طریق وبسایت های مخصوصی به صورت آنلاین ارسال کنید تا در وقت شما صرفه جویی شود اما با این وجود اگر بار اول است که این فرم ها را پرمی کنید باید به صورت پستی ارسال نمایید که برای شما پرونده ی کاغذی در آنجا تشکیل شود و سپس برای بارهای بعدی می توانید آنلاین اقدام کنید. عنایت هم بفرمایید که شما فقط تا 15 اپریل فرصت دارید تا کارهای مالیاتی خود راانجام بدهید. 

 

 

و اما ترفند ها...

 

1) برای اینکه میزان بازگشت Tax خود را بالا ببرید باید میزان Exemption های  شما بر روی مبلغی که در حقوق شما نگه داشته می شود و به شما پرداخت نمی شود، پایین بماند. برای این منظور شما باید به دپارتمان منابع انسانی شرکتتان مراجعه کنید و بگویید می خواهید فرم W4 خود را تصحیح کنید. معمولا شرکت ها به شما اجازه می دهند که 1 بار در سال اینکار را انجام دهید ولی کلا این فرایند  به سیاست های شرکت شما بستگی دارد. به هنگام تصیح فرم W4 سعی کنید هر چقدر که می توانید میزان Exemption های خود را -که در فارسی معافیت ترجمه میشود-  از پولی که نگه داشته شده و یا اصطلاحا Withheld شده کم بکنید هر چقدر میزان Exemption کم شود همان قدر میزان برگشت Tax شما نیز بیشتر خواهد بود

 

2) تمام پولی که به موسسات خیریه اهدا کرده اید قابل بازگشت است به شرطی که ان موسسات قادر باشند تا وضعیت مالیاتی 501(c)(3) را تایید کنند. معمولا موسسات خیره در وبسایت خود مشخص می کنند که ایا قادر به ساپورت 501(c)(3) هستند یا نه. پس سعی کنید وقتی که می خواهید به موسسه ای کمک مالی کنید این مورد را در نظر بگیرید حتی می توانید مقادیر بالایی را اهدا کنید تا هم مبلغتان به چشم بیاید و هم بتوانید ان را به نوعی پس انداز پس از برگشت Tax تبدیل شود

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که حتی الامکان رسید ان را نگه دارید تا در صورت نیاز بتوانید ارائه دهید

 

3) بعضی از کارمندان شرکت ها مجبور هستند که هزینه هایی را از جیبشان به هنگام خدمات و کار در شرکت خود خرج بکنند.اگر شما برای محل کار و یا شرکتتان خریدی کرده اید می توانید ان را فایل کنید و هزینه ی ان را پس بگیرید. به عنوان مثال اگر شما از تلفن شخصبتان برای تلفن های کاریتتان استفاده کرده اید می توانید آن را در فرم مالیات اضافه کنید که مبلغ آن را پس بگیرید.

 

4) وضعیت خود را در هنگام پر کردن فایل مقایسه کنید معمولا افراد متاهل که به صورت زوج فرم خود را پر می کنند بیشترین برگشت مالیات را دارند هرچند که ممکن است این فرایند نتیجه ی دیگری داشته باشد.در صورت امکان یکبار به صورت تکی و یکبار هم باهم فرم را پر کنید و نتیجه را ببینید تا مطمئن شوید کدام برگشت یرایتان بهتر است. هر چند که ما پیشنهاد می کنیم که اگر شما و همسرتان هزینه ی پزشکی زیادی دارید و یا درگیر وام های  مشترکی مانند وام دانشجویی فرزندتان هستید برای جلوگیری از مشکلات بالقوه به صورت جداگانه فایل کنید.

 

5) همانگونه که حتما می دانید شما برای فرزندان خود قادر به بازگرفتن مالیات پرداختی هستید بنابراین تا انجا که می توانید هزینه های که برای فرزندتان انجام می دهید چه هزینه های تحصیلی چه هزینه های مربوط به زندگی، ونکته ی مهم دیگر این است اگر به هر دلیلی شما برای فرزند خود نفقه پرداخت می کنید می توانید مقداری از نفقه ی پرداختی را باز پس بگیرید این موضوع حتما باید به صورت دقیق در فرم های مربوطه به همان مقدار که قانون شما را موظف کرده  ثبت گردد.

 

6) افرادی که مقداری از حقوق خودشان را به IRA (صندوق پس انداز بازنشستگی) اختصاص می دهند مستحضر باشند که هر چقدر مبلغ اختصاصی در این بخش بیشتر بشود همان مقدار میزان برگشتی شما بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر برنامه ای برای پس از انداز بعد از باز نشستگی دارید با این ترفند می توانید هم پس انداز بیشتری برای خود کنار بگذارید و هم به واسطه ی آن مقدار پول بیشتری را به عنوان مالیات به حساب خود بر گردانید

 

7) اگر میزان بهره ی بانکی برای وام منزل شما هم اینک با موقعی که خانه را خریده اید فرق می کند و این میزان بهره کمتر شده است، به بانک مراجعه کنید و میزان بدهی باقی مانده خود را به بانک مجددا حساب کرده و نرخ جدید وام بگیرید. یعنی میزان وام خود را به روز کنید در اینصورت شما با توجه به پایین آمدن نرخ بهره مبلغ کمتری را درمدت زمان مشابه به بانک باز پرداخت خواهید کرد. حال این موضوع در پر کردن فایل مالیات شما بسیار موثر هست چرا که اگر شما با نرخ بهره ی جدید که کمتر از قبلی است وام خود را مجددا محاسبه کنید می توانید با وارد کردن ارقام پرداختی جدید میزان برگشت Tax خود را برای سودی که به بانک پرداخت می کنید، افزایش دهید.

 

8) قوانین جدید و به روز شده ی مالیات را به کار بگیرید. همانطور که می دانید هر ساله قوانین مالیات آپدیت می شود به عنوان مثال اگر شما خانه ی خود را مجهز به تسهیلات انرژی سبز کردید در قوانین جدید مالیات می توانید به علت کمک به سلامت محیط زیست کردیت دریافت کنید برای این منظور شما برای اطلاع از قوانین جدید مالیاتی از مشاورین امور مالیاتی بهره ببرید، همچنین می توانید برای اطلاع از تغییرات قوانین به وبسایت IRS  مراجعه کنید

 

9) اگر شما بیزنس های کوچکی دارید می توانید آنها را به صورا بیزینس خانگی ثبت کنید در اینصورت تمام امکاناتی که شما از طریق خانه تان برای این بیزینس استفاده می کنید می تواند مشمول برگشت مالیات شود به عنوان مثال اتاق کار خود را می توانید به عنوان اتاقی که برای بیزینس خود اجاره کرده اید ثبت کنید ویا اینترنت وتلفن خانه را به عنوان تسهیلاتی از خانه که برای بیزنس خود استفاده می کنید ثبت کرده و Tax خود را باز پس بگیرید.

 

10) از یک طرح مالیاتی برای یک سال کاری استفاده کنید. پیشنهاد ما این است در شروع سال کاری به همراه یک متخصص در امور مالیات طرحی را برنامه ریزی کنید که به واسطه ی ان بدانید درآمد های شما چیست وچقدر از انها مشمول برگشت مالیات می شود در اینصورت شما قادر خواهید بود تا در طول یک سال آنجایی که نیاز هست میزان برگشت خود را تنظیم کنید و در اینصورت تمام فرصت هایی را که به واسطه ی از دست رفتن وقت برای تصحیح ان در اخر سال از دست می روند را حفظ خواهید کرد. طرح های مالیاتی امروزه به صورت قالب های نرم افزاری در اختیار عموم قرار  می گیرد.

 

می توانید این مطلب را از طریق لینک های زیر به اشتراک بگذارید

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید