اخبار و مطالب ایالات متحده
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
Image result for trump in white house

این مطلب به نقل از سرویس خبری BBC می باشد:


خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش می دهد که دونالد ترامپ قصد دارد روز چهارشنبه احکامی برای محدود کردن مهاجرت از بعضی کشورها که ظاهرا شامل ایران هم خواهد شد امضا کند. این خبرگزاری به نقل از "دستیاران نمایندگان کنگره و کارشناسان مهاجرت" که نخواستند نامشان فاش شود نوشت که رئیس جمهور آمریکا چندین حکم در زمینه مهاجرت صادر خواهد کرد. بنابه این گزارش انتظار می رود این احکام شامل محدود کردن ورود به آمریکا برای پناهجویان و بعضی از افرادی از عراق، ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن باشد که ویزای آمریکا دارند. آقای ترامپ سال پیش بعد از حمله‌های پاریس که ۱۳۰ نفر در آن کشته شدند، گفت که باید به طور موقتی جلوی ورود همه مسلمانان به آمریکا را گرفت. او بعدا تاکید کرد که نه ضدمسلمان بلکه "ضدتروریست" است. آن طرح با انتقادهای زیادی در داخل و خارج از آمریکا مواجه شد. به نظر می رسد آقای ترامپ در طرح پیش رو، قصد دارد، حتی برای افرادی از این کشورها که ویزای قانونی ورود به امریکا را دارند نیز محدودیتهای خاصی تعیین کند

آقای ترامپ در ماه اوت گذشته همچنین ایران را "بزرگترین حامی تروریسم و اسلام افراطی" توصیف کرد. او آن زمان قول داده بود اگر رئیس جمهور شود ویزای ورود به آمریکا را از کشورهایی که با تروریسم در ارتباط هستند به حال تعلیق در خواهد آورد و برای کسانی که برای ورود به آمریکا درخواست می‌دهند امتحان عقیدتی خواهد گذاشت. در آن زمان گفته شد که در این امتحان از شرکت‌کنندگان درباره ارزش‌های آمریکایی مثل آزادی مذهب، برابری جنسیتی و حقوق همجنس‌گرایان سوال خواهد شد.

هیلاری کلینتون رقیب آقای ترامپ در واکنش گفته بود:‌ "این به اصطلاح 'سیاست' را نمی توان جدی گرفت... ترامپ با چه رویی این طرح را پیش می کشد درحالی که با برابری در زمینه حق ازدواج (اشاره به همجنسگرایان) مخالف است و کسی را به عنوان یار انتخاباتی خود (مایک پنس) انتخاب کرده که در ایالت ایندیانا قوانین ضدهمجنسگرایی وضع کرده ."


نگاه اعضای دولت ترامپ

بعضی از اعضای کلیدی کابینه و تیم مشاوران آقای ترامپ هم از منع ورود مسلمانان به آمریکا حمایت کرده اند. جف سشنز که نامزد هدایت وزارت دادگستری آمریکاست از پیشنهاد قبلی آقای ترامپ برای منع موقتی مهاجران از کشورهای اسلامی حمایت کرده است. به گزارش نیویورک تایمز او سال پیش گفت: "ما هیچ گونه وظیفه اخلاقی یا حقوقی برای ویزا دادن به مردم نداریم. باید با عقل سلیم با تهدید چه کسی- چگونه - کجا برخورد کنیم. (مشکل) ایدئولوژی سمی اسلام است." این روزنامه نوشت که مایک پومپئو رئیس سیا و ژنرال فلین مشاور امنیت ملی آقای ترامپ هم عقاید مشابهی دارند. به نوشته این روزنامه به خصوص ژنرال فلین از عباراتی تند استفاده کرده است. او در ماه فوریه در توییتر نوشت: "ترس از اسلام منطقی است." او اسلام را یک ایدئولوژی سیاسی که به "سرطانی بدخیم" بدل شده توصیف کرده است. بنابه گزارش ها ژنرال فلین همچنین از ایده واداشتن مسلمانان آمریکا به ثبت کردن نام خود در یک مرکز دولتی برای شناسایی بهتر حمایت کرده است.

باراک اوباما رئیس جمهور قبلی آمریکا استدلال می کرد که چنین شعارهایی به احساسات ضدآمریکایی دامن می زند، بهانه ای برای جذب نیرو به تروریست ها می دهد و بعضی کشورهای خاورمیانه را که آمریکا برای مبارزه با افراط گرایی خشن به آنها نیاز دارد خواهد رنجاند.توضجیات بیشتر از Persian Americans

آقای ترامپ ایران را یکی از بزرگترین تهدیدهای جهانی به شمار می برد. وی تا کنون چندین بار حملات لفظی شدیدی علیه دولت ایران انجام داده است که معروف ترین آنها در سخنرانی حمایت از اسرائیل و همچنین به هنگام دستگیری ملوانان امریکایی توسط سپاه ایران بود. یکی از شدیدترین اظهار نظرات آقای ترامپ در مورد ایران را در لینک زیر می توانید ببینید:
(بر روی لینک کلیک کنید)
https://www.facebook.com/persianamericans/videos/959575287471872


نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید