اخبار و مطالب ایالات متحده
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

بر مبنای گزارشی که اخیرا وبسایت کمپانی فوربس منتشر کرده است، طی تحقیقی که بر اساس داده های سال 2013 در امریکا و از طرف سازمان بهداشت ملی امریکا انجام شده است تعداد 2,596,993 مورد مرگ در طول سال در سراسر امریکا به ثبت رسیده است که 10 عامل اصلی زیر 74% تمام موارد مرگ شهروندان امریکایی را تشکیل می دهند. همانطور که در نمودار هم ملاحظه می کنید، بیماریهای قلبی، سرطان و بیماری های تنفسی در صدر علل مرگ و میر در امریکا قرار دارند. در بین بیماری های قلبی هم ، بیماریهای عروق کرونری، سکته قلبی و مشکلات دریچه ای از مهم ترین عوامل به شمار می روند. در مقایسه با ایران میزان مشکلات قلبی درصد کمتری را در امریکا نشان می دهد. به گزارش آمار وزارت بهداشت ایران، حدود 39% کل میزان مرگ و میر در ایران به مشکلات قلبی مربوط می گردد که این میزان در امریکا حدود 24% و در کشورهای حوزه اسکاندیناوی نظیر سوئد حدود 21% است.

در میان سایر علل مرگ و میر، کشور امریکا در 4 مورد در صدر فهرست جهانی قرار دارد. امریکا در ابتلا به آلزهایمر، رتبه دوم جهان، در مرگ ومیر ناشی از عوارض دارو، رتبه سوم جهان، در هپاتیت c رتبه دوم جهان و در بیماری پارکینسون رتبه 4 جهان را به خود اختصاص داده است. با این حال کمترین میزان بروز سکته مغزی در جهان در امریکا به ثبت می رسد و وضعیت این کشور در ابتلا به بیماری های آسم، روده و روماتوییدی نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار بهتر است. از سوی دیگر، ایران، در رده بندی علل مرگ و میر، در تصادفات جاده ای رتبه اول جهان و در مرگ و میر ناشی از مصرف دارو رتبه چهارم جهان را دارد. با این وجوددرمورد ابتلا به بیماری های کلیه و کبد، وضعیت ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار خوب است

 

 

What Kills Americans?

 

 

برای مطالعه بیشتر به منبع خبر از فوربس در اینجا مراجعه نمایید.

برای منبع مقایسه سلامت کشورهای جهان به اینجا مراجعه کنید

برای عضویت در فیسبوک ایرانیان امریکا به اینجا مراجعه نمایید

می توانید این مطلب را از طریق لینکهای زیر به اشتراک بگذارید

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید