سن انتونیو
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
        
   پرچم شهر سن انتونیو  
 

 

 

 
   
   قلعه الامو  
 

 

 

 
   
   پایگاه لاکلند نیروی هوایی امریکا  
     

سن انتونیو هفتمین شهر پرجمعیت امریکاست. این شهر جمعیتی بالغ بر 1 میلیون و 400 هزار نفر دارد که این رقم با احتساب حومه بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر می باشد. این شهرازسال 1990، به مدت بیست سال در صدر شهرهای امریکا از لحاظ سرعت رشد و توسعه قرار داشته است. سان انتونیو از لحاظ تاریخی  مرکز و قدیمی‌ترین شهر ایالت تگزاس است و جاییست که نبرد تاریخی آلامو در آن به وقوع پیوست و قلعه آلامو امروزه در آن باقیست. منطقه سن انتونیو را اروپاییان اولیه در روز 13 ژوئن کشف کردند که مصادف بود با سالروز درگذشت قدیس کاتولیک اهل پرتغال معروف به انتونیوی لیسبونی. از همینرو تصمیم بر آن شد که این منطقه خوش آب و هوا را به افتخار او نامگذاری کنند. آب و هوای سن انتونیو بین دو نوع نیمه گرمسیری مرطوب و نیمه خشک گرم متغیر است. تابستانهای بسیار گرم و زمستانهای معتدل با شبهای خنک  و پربارش از ویژگیهای این آب و هواست. 73% جمعیت سن انتونیو سفید پوست و 7 در صد آن سیاهپوست می باشند.

سن انتونیو دارای اقتصادی قدرتمند با تولید ناخالص داخلی در حدود 82 میلیارد دلار می باشد که محورهای آن را صنایع نظامی، درمانی، سرویسهای بازرگانی و نفت و گاز تشکیل می دهند. این شهر از نظر نظامی بسیار پیشرفته و مشهور است و بسیاری از پایگاههای نظامی امریکا همانند پایگاههای نیروی هوایی  Lacklandو Randolph و نیز پایگاه نظامی Fort Sam Houston در این شهر واقع می باشند و آکادمی های علوم نظامی مشهوری را شامل می گردند که علاقمندان به امور نظامی را از سراسر جهان به آنجا می کشاند. در دوره پهلوی این شهر یکی از بزرگترین مراکز تعلیم پرسنل نیروی هوایی شاهنشاهی ایران بود و خلبانان ایرانی زیادی در پایگاه نیروی هوایی لاکلند دوره دیدند. بیش از 31 مرکز دانشگاهی در سن انتونیو فعالیت دارند و از مشهورترین آنها می توان به دانشگاه علوم پزشکی تگزاس در سن انتونیو، دانشگاه تگزاس در سن انتونیو و دانشگاه تگزاس A&M در سن انتونیو اشاره کرد. همچنین مرکز پزشکی نیروی هوایی Wilford Hall در این شهر قرار دارد. در نوامبر سال 1979 محمدرضاشاه پهلوی پس از ترک ایران، در این مرکز  بمدت ۲ هفته تحت مراقبت پزشکی قرار داشت. روزنامه San Antonio Express News مهمترین روزنامه شهر است.

سن انتونیو جذابیت های گردشگری فراوانی دارد و سالیانه در حدود 26 میلیون توریست از این شهربازدید می کنند. شهرت قلعه آلامو که پربازدید ترین نقطه تگزاس محسوب می گردد باعث گردیده است که به سن انتونیو لقب شهر آلامو، بدهند. ناحیه کنار رودخانه سن انتونیو که به صورت پرپیچ و خم از داخل شهر عبور می کند و River Walk نامیده می شود یکی از زیباترین نقاط شهری امریکا است که به خاطر فضای دینامیک، مراکز خرید و رستورانهای متعدد، مکانهای مخصوص نوازندگان و کلاب ها و بارهای گوناگون دومین نقطه ی پربازدید شهر به شمار می رود. اما جذبه‌های دیگری همانند پارک Sea World شعبه سن انتونیو، 6 Flags Fiesta تگزاس، و قلعه آلامو نیز به تنهایی حائز اهمیت هستند. از دیگر مراکز گردشگری و جذب بازدیدکننده موزه هنر McNay (اولین موزه هنرهای مدرن در تگزاس)، ارکست سمفونی سن انتونیو و تالار مجستیک، کلیسای سن فرناندو را می‌توان نام برد. اگر چه سن انتونیو در تمام رشته های ورزشی امریکا تیمهای خوبی دارد ولی افتخار این شهر به تیم بسکتبال San Antonio Spurs است که تاکنون 4 بار قهرمان لیگ NBA شده است و محبوب ترین تیم ورزشی شهر به شمار می رود. بیشتر مسابقات ورزشی داخل سالن در مرکز AT&T برگزار می گردد. فرودگاه بین المللی سن انتونیو در حدود 8 مایل با مرکز شهر فاصله دارد   و یکی از قدیمیترین فرودگاه های امریکا محسوب می گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید