هیوستون
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
         
   
  پرچم رسمی شهر هیوستون  
   
   
   نمایی زیبا از downtown هیوستون  
   
   
   برج JP Morgan، بلند ترین برج 5 وجهی حهان  

هیوستون بزرگترین شهر ایالت تگزاس و چهارمین شهر بزرگ امریکا است. جمعیت این شهر به همراه ناحیه متروپل آن در سال 2012 نزدیک به 6 میلیون و 100 هزارنفر بوده است. هیوستون در سال 1837 به رسمیت شناخته شد و نام خود را از سام هیوستون، رئیس جمهور فقید جمهوری تگزاس سابق گرفته است. این شهر از نظر سیاسی و اقتصادی بسیار قدرتمند می باشد و از نظر دارا بودن کمپانی های بزرگ اقتصادی فقط از نیویورک پایین تر است. چرخه پول در این شهر بسیار بالاست. هیوستون در سطح جهانی با ویژگیهایی نظیر صنایع انرژی و نفت و گاز، انرژی های تجدید شونده خورشیدی و بادی، فناوری هوانوردی و تحقیقات زیست پزشکی شهرت دارد. هیوستون یکی از بهترین مکان های امریکا برای تجارت و بازرگانی به شمار می رود وسیستم دانشگاهی هیوستون نقش عمده ای را در این بین بازی می کند. همواره در رده اول رده بندی های جهان در مورد جنبه های مختلف اقتصادی، بازرگانی، تجارت، فناوری، انرژی و ... نامی از هیوستون برده می شود.

هیوستون یک شهر چند فرهنگه است و در حدود 90 زبان مختلف در آن صحبت می شود که بیشتر به خاطر رقم بالای مهاجران در این شهر است (در حدود 400 هزار نفر). نزدیک به 24% جمعیت هیوستون غیر امریکایی و اکثرا از کشورهای همسایه جنوبی امریکا هستند و این رقم به سرعت در حال افزایش است. این شهر از نظر میانگین سنی، جوانترین شهر امریکا به شمار می رود. همه ساله طی فستیوال های متعددی تمدن چند فرهنگی هیوستون جشن گرفته می شود که از جمله این فستیوال ها می توان به Houston Livestock Show and Rodeo و Pride Parade اشاره کرد. ایرانیان بسیار زیادی ساکن این شهر هستند و جشنواره فیلم ایرانی موزه هنرهای عالی هیوستون همه ساله در این شهر برگزار می گردد. همچنین موزه هنرهای عالی هیوستون و نیز موسسه جیمز بیکر بیشترحامیان مالی ایرانی دارند. عبور چهار رودخانه کوچک به نامهای Buffalo، White Oak، Braes و Sims از درون شهر هیوستون آن را مناطق مجزایی تقسیم می کند. هیوستون به چندین ناحیه ویژه نیز همانند نواحی موزه ای و تئاتر تقسیم می گردد. هر یک از این نواحی سهم خاصی در اقتصاد این شهر دارد به عنوان مثال ناحیه موزه ای سالیانه بیش از 7 میلیون توریست به خود می بیند.  آب و هوای هیوستون از نوع نیمه گرمسیری مرطوب می باشد و دارای تابستان های گرم، بهارهای بسیار مرطوب و زمستان های معتدل است. هیوستون به نامهای دیگری چون Space City، Bayou City، Magnolia City و H-town معروف است.
بزرگترین مرکز پزشکی درمانی جهان، Texas Medical Center در این شهر قرار دارد که متشکل از تعداد بسیار زیادی بیمارستان و مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی است. کالج پزشکی Baylor در این بین شهرت بسیاری دارد. هرچند می توان به دانشگاه های معروف دیگری چون دانشگاه هیوستون و دانشگاه تگزاس جنوبی اشاره کرد. مرکز فضایی جانسون سازمان فضایی امریکا، NASA، نیز در هیوستون واقع است که مقر مرکز Mission Control این سازمان می باشد. از نظر ورزشی نیز هیوستون از قطبهای ورزشی امریکا به شمار می رود و از تیم های معروف این شهر می توان به تیم بسکتبال هیوستون راکتز و تیم هاکی هیوستون استروس اشاره کرد. هیوستون سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته ای دارد. فرودگاه اصلی شهر فرودگاه بین قاره ای جرج بوش است که ششمین فرودگاه بزرگ و شلوغ امریکا به شمار می رود. هیوستون جاذبه های توریستی بسیار زیادی دارد و همه ساله تعداد بی شماری توریست از این شهر بازدید می کنند. توجه توریست ها بیشتر معطوف نواحی تئاتر و موزه، پارکها و مرکز فضایی جانسون، سینما Sundance، مرکز تئاتر Verizon Wireless، باغ وحش، اکواریوم و موزه علوم طبیعی هیوستون می گردد. برای مشاهده اطلاعات توریستی این شهر به منوی جاذبه های توریستی مراجعه فرمایید.
 

 تور ویدئویی هیوستون

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید