تست
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
 
 
 
 
دنیای این روزها بیش از پیش در اختیار زن‌ها قرار گرفته است. در واقع زن‌ها برای به‌دست آوردن قدرت و ثروت حسابی اسب‌های خود را زین کرده‌اند، تا جایی‌که در برخی موارد مردان پرادعا را نیز پشت سر گذاشته‌اند.
 
دوهفته نامه «فوربس» در مطلبی که به تازگی منتشر کرده است به معرفی قدرتمندترین زنان دنیای کسب وکار پرداخته است. از نکات جالب توجه این فهرست سن کم تعدادی از چهره های آن است. به عنوان مثال «ماریسا مایر» در حالی هشتمین زن پرقدرت دنیای کسب وکار لقب گرفته است که تنها 38 سال سن دارد. هرکدام از زنان این فهرست پیش از این در بین قدرتمندترین زنان سال 2013 میلادی بوده اند. اغلب آنها سال هاست توانسته اند در بین زنان پرقدرت دنیا نامی برای خود دست و پا کنند. این مطلب را بخوانید تا با زنانی آشنا شوید که حسابی دنیای کسب وکار را تحت تاثیر حضور خود قرار داده اند.
 
شریل سندبرگ
مدیر اجرایی فیس بوک
44 ساله است و هم اکنون در «آترتون» کالیفرنیا زندگی می کند. ازدواج کرده و دو فرزند نیز دارد. «شریل سندبرگ» تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد گذرانده است. او ششمین زن قدرتمند جهان در سال 2013 میلادی است. «سندبرگ» در سال 2012 در رتبه دهم قرار گرفته بود. با این حال وی عنوان قدرتمندترین زن دنیای کسب وکار را به خود اختصاص داده است.
 
ایندرا نویی
مدیرعامل کمپانی پپسی
دومین زن قدرتمند دنیای کسب وکار 57 ساله است. تحصیلات خود را در دانشگاه «ییل» گذرانده است. ازدواج کرده و دو فرزند نیز دارد. «ایندرا نویی» دهمین زن قدرتمند دنیا در سال 2013 میلادی است. او در سال 2012 توانسته بود در رتبه دوازدهم قدرتمندترین زنان دنیا قرار بگیرد. او همچنین از سال 2006 میلادی بین 20 نفر نخست فهرست تاثیرگذارترین زنان دنیا حضور داشته است.
 
 
ایرن روزنفیلد
مدیرعامل محصولات غذایی «کرافت»
«روزنفیلد» 60 ساله است و هم اکنون در «شیکاگو» روزگار می گذراند. وی تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در دانشگاه «کرنل» گذرانده است. ازدواج کرده و دو فرزند نیز دارد. او در سال 2013 میلادی در فهرست قدرتمندترین زنان دنیا در رتبه بیستم قرارگرفت. این در حالی است که در سال 2012 میلادی، «روزنفیلد» در این فهرست رتبه 13 را در اختیار داشت.
 
ویرجینیا رومتی
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آی بی ام
54 ساله است و دانش آموخته دانشگاه نورت وسترن در رشته مهندسی برق و نیز علوم کامپیوتری. رومتی از سال ۱۹۸۱ که وارد آی بی ام شد، در سطوح مختلف مدیریتی فعالیت کرده و در سال ۲۰۰۲ به عنوان معاون مدیرعامل و رئیس بخش فروش، بازاریابی و استراتژی این شرکت انتخاب شد. سپس در ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ از سوی هیات مدیره آی بی ام به مدیرعاملی شرکت منصوب شد.
 
اورسولا برنز
مدیرعامل کمپانی زیراکس
55 ساله است و هم اکنون در «نورواک» کنتیکت زندگی می کند. او تحصیلات خود را در دانشگاه پلی تکنیک و همچنین دانشگاه «کلمبیا» گذرانده است. ازدواج کرده و دو فرزند نیز دارد. «اورسولا برنز» در سال 2013 میلادی در فهرست قدرتمندترین زنان دنیا در رده چهاردهم ایستاد. این در حالی است که وی در سال 2012 در همین فهرست هفدهم شده بود.
 
مگ ویتمن
مدیرعامل کمپانی هیولت ـ پاکارد
رئیس سابق eBay. هم اکنون در «آترتون» کالیفرنیا زندگی می کند. ثروت خالص او تا سپتامبر سال جاری میلادی بالغ بر 1.9 میلیارد دلار گزارش شده است. او پانزدهمین زن قدرتمند دنیا و نیز هفت صد و نود و دومین میلیاردر جهان است. در فهرست 400 میلیاردر آمریکا، «ویتمن» دویست و نود وششم است. او در سال ۲۰۱۰ میلادی برای فرمانداری کالیفرنیا نامزد شد اما رقابت را به «جری براون» واگذار کرد.
 
ماریا فوستر
مدیرعامل پتروبراس
«ماریا داس گراساس سیلوا فوستر» 60 ساله است. او مدت هاست مدیرعامل کمپانی «پتروبراس» است. «پتروبراس»، شرکت نفت و گاز برزیلی است که در سال ۱۹۵۳ تاسیس شده و با توسعه فعالیت ها و سرمایه خود نه تنها توانسته است به بزرگ ترین تولیدکننده و توزیع کننده فرآورده های نفتی در آمریکای جنوبی تبدیل شود، بلکه در حال حاضر در زمره ۲۰ کمپانی نفتی بزرگ جهان قرار دارد.
 
ماریسا ما یر
مدیرعامل یاهو
38 ساله است و پیش از اینکه به «یاهو» بپیوندد مدت زیادی از مدیران و سخنگوهای اصلی گوگل بود و سال ها در پروژه های مختلف «گوگل» مسئولیت داشته و اولین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درآمد. فارغ التحصیل رشته هوش مصنوعی از دانشگاه «استنفورد» آمریکاست، ازدواج کرده و یک فرزند نیز دارد. وی ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۲ به عنوان رئیس هیات مدیره یاهو انتخاب شد.
 
 
 

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید