کارولینای شمالی
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 شعار رسمی ایالت

 

       

 

 

  

 

 

 

 

 مهر رسمی کارولینای شمالی

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 ساختمان فرمانداری ایالت

 

کارولینای شمالی یکی از ایالت‌های جنوب شرقی آمریکا در کرانه اقیانوس اطلس و زادگاه اولین نوزاد انگلیسی است. از سمت شمال به ویرجینیا و تنه سی و از سمت جنوب با کارولینای جنوبی و جورجیا هم مرز است. این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. از نظر جمعیت در رتبه دهم و از نظر وسعت در رتبه بیست و هشتم ایالتهای امریکا قرار دارد. مرکز آن رالی و شهرهای مهم آن شارلوت و اشویل است. کارولینای شمالی در مورخه 21 نوامبر 1789 به ایالات متحده پیوسته است. بسیاری معتقدند این ایالت اولین ایالتی است که از استعمار انگلستان اعلام استقلال کرده است.

کارولینای شمالی از سمت شرق به غرب مرتفع تر می شود به طوری که شرق آن همسطح دریا و غرب آن کوهستانی است همین مساله باعث شده است که دونوع آب و هوای مختلف در این منطقه حاکم باشد. نیمه استوایی گرم در شرق و قاره ای کوهستانی در  غرب. کارولینای شمالی بزرگترین تولید کننده سیب زمینی شیرین در کشور است. نوشابه پپسی برای اولین بار در این ایالت تولید و مصرف شده است. جمعیت این ایالت طبق آمار سال 2012، در حدود 9 میلیون و 750 هزار نفر بوده است. که 75% سفید پوست می باشند. پرزیدنت جکسون، هفتمین و پرزیدنت پوک یازدهمین رییس جمهور امریکا زاده این ایالت بوده است.

کارولیناها در ابتدا یکی بودند و اسپانیایی ها در آن ساکن بودند ولی در سال 1729 بخشهای شمالی و جنوبی ایالت کارولینا از یکدیگر جدا شدند. این ایالت را به نامهای ایالت پاشنه قیری، ایالت شمال قدیم و ایالت ریپ ون ویکل نیز می شناسند. کارولینای شمالی پیشرو در تولید مبلمان، توتون، آجر، و نساجی امریکا می باشد. در سال 2010 کارولینای شمالی به عنوان دومین ایالت مناسب برای تجارت در امریکا انتخاب شد. جنگل ملی پیسگاه و پارک ملی کوههای اسموکی در این ایالت قرار دارند. سیستم دانشگاهی کارولینای شمالی مشتمل بر 17 دانشگاه است . این ایالت از سه دانشگاه بزرگ بهره می‌برد که این سه هسته آکادمیک تشکیل دهندهٔ پارک مثلث پژوهشی کارولینای شمالی می‌باشند. این سه, دانشگاه دوک، دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل می‌باشند. دانشگاه اخیر، اولین دانشگاه دولتی امریکا محسوب می گردد. موسسه ملی علوم بهداشت محیط زیست ایالات متحده آمریکا نیز اینجا قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها  

0 #2 h.m 1395-07-08 09:54
با سلام فراوان خدمت شما
لطفاً در صورت امکان راجب شرایط زنوگی در گستونیا اطلاعاتی به من بدهید مثلاً هزینه اجاره منزل هزینه زندگی امنیت و غیره
ممنون
نقل قول کردن
-1 #1 Farhad.golzar 1395-05-24 12:39
با سلام وتشكر از رَآه اندازي أين سايت
من ٢ماه ديگه وارد شارلت از كاروليناي شمالي ميشم
يك سري سؤالات داشم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید