نیویورک سیتی
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

   

 

                        
   
   پرچم رسمی شهر نیویورک
   
   
   وال استریت، مرکز تجاری امریکا
   
   
    منهتن معروفترین منطقه نیویورک و گرانترین نقطه امریکا
نیویورک بزرگترین و مهمترین شهر ایالات متحده است. برای اشتباه نشدن با اسم ایالتش به آن "شهر نیویورک" یا “New York City” می گویند. شهری که بزرگترین تاثیر را بر اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع امریکا دارد. مقر سازمان ملل متحد در این شهر واقع است و به همین خاطر این شهر پایتخت سیاسی فرهنگی جهان لقب گرفته است. بیش از 800 زبان زنده دنیا در این شهر محاوره می شود. نیویورک در سال 1624 توسط استعمار گران هلندی به نام نیوامستردام نامگذاری شد. در سال 1664شهر و اطراف آن تحت کنترل نیروهای انگلیسی درآمد و پس از آنکه پادشاه چارلز دوم انگلستان این سرزمین را به برادرش، دوک یورک اعطا کرد، به نیویورک تغییر نام پیداکرد. نیویورک ازسال 1785 تا 1790 پایتخت ایالات متحده بوده و از سال 1790 بزرگترین شهر کشور بوده است. مجسمه آزادی که از میلیون ها نفر از مهاجران به امریکا که با کشتی در اواخر اوایل قرن 19 و 20 به این کشور وارده می شدند استقبال می کرد، نمادی از ایالات متحده و دموکراسی آن است که در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است.
نیویورک در بخش جنوب شرقی ایالت نیو یورک و مابین دوشهر بزرگ بوستون و واشنگتن دی سی قرار گرفته است. این شهر با جمعیتی بالغ بر 8 میلیون و 350 هزار نفر در سال 2012، پرجمعیت ترین شهر امریکا محسوب می گردد. جمعیت metropolitan این شهر در سال 2012، نزدیک به 19 میلیون نفر بوده است که از این حیث نیز اول است. همچنین متراکم ترین شهر در بین شهر های بزرگ امریکا نیز محسوب می گردد. همه ساله نزدیک به 50 میلیون توریست از این شهر بازدید می کنند و از نظر مهاجرت نیز بیشترین مهاجرت مردمان به امریکا از طریق این شهر انجام می گیرد. آب و هوای نیویورک مرطوب و نیمه گرمسیری با زمستان های سرد است.
بسیاری از مراکز مشهور جهان در نیویورک واقع اند. میدان تایمز یکی از آنهاست است که به آن اصطلاحا چهار راه جهان می گویند. این میدان که مرکز بزرگ تفریحی امریکا به شمار می رود یکی از شلوغترین پیاده رو های جهان را دارد. مرکز تجاری و بازرگانی امریکا Wall Street در این شهر و در منطقه منهتن واقع است. منهتن که بازار سهام نیویورک (بزرگترین بازار بورس جهان) در آن واقع است گرانترین منطقه امریکا برای سکونت به شمار می رود. پارک مرکزی نیویورک یکی از بزرگترین پارکهای درون شهری جهان است که پربازدید ترین پارک شهری امریکا به شمار می رود. Fifth Avenue یا خیابان پنجم، نیز از مشهور ترین خیابان های جهان است. سیستم متروی نیویورک گسترده ترین متروی پرسرعت جهان محسوب می گردد و فرودگاه جان اف کندی نیویورک نیز جزو پنج فرودگاه پرتردد جهان است. مراکز علمی فرهنگی فراوانی در این شهر واقع اند که از مشهورترین آنها می توان به دانشگاه کلمبیا و دانشگاه نیویورک و دانشکده پزشکی Mount Sinai اشاره کرد که جزو برترین دانشگاه های امریکا به شمار می روند. نیویورک یکی از امن ترین شهرهای امریکا است و نرخ وقوع جرم در این شهر بسیارپایین است. با این حال حملات تروریستی 11 سپتامبر را که در محل برج های تجارت جهانی در نیویورک رخ داد هرگز فراموش نخواهد شد. جمعیت عظیمی از ایرانیان مقیم امریکای شمالی در نیویورک ساکن اند. همه ساله در زمان عید نوروز در محله هایی خاص، ایرانیان به طور رسمی به انجام رژه و شادی می پردازند.

 

 

تور ویدئویی کلان شهر نیویورک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید