نیوجرسی
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 شعار رسمی ایالت نیوجرسی

 

       

 

 

  

 

 

 

 

 مهر رسمی ایالت

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 ساختمان فرمانداری ایالت

 

نیوجرسی (یا به تلفظ محلی نیوجرزی) ایالتی است در شرق آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا. این ایالت چهارمین ایالت کوچک امریکا است ولی با همین مساحت کوچک خود جمعیتی نزدیک به 8 میلیون و 900 هزار نفر را در خود جای داده است که بدین جهت متراکم ترین ایالت امریکا لقب گرفته است. پایتخت آن ترنتون و شهرهای مهم آن نیوآرک و جرزی سیتی هستند. نیوجرسی مشتمل بر بیست و یک کاونتی می باشد. بیشترین جمعیت شهرنشین امریکا در این ایالت وجود دارد به طوری که 90% اهالی نیو جرسی در شهرها زندگی می کنند. به این ایالت ایالت بوستان نیز می گویند نیوجرزی یک ایالت صنعتی است و سومین ایالت ثروتمند امریکا در سال 2011 محسوب می‌شده است. بیشترین مقدار نفت خارج از خاورمیانه در جهان در این ایالت است. در حدود 2700 کمپانی نرم افزار جهان در نیوجرسی واقع گردیده اند

آب و هوای مرطوب قاره ای در این ایالت حکمفرماست. آلمانی ها اولین ساکنان این ایالت در قرن هفدهم بودند. در حدود 84% مردم نیوجرسی سفیدپوست می باشند. نزدیک به 15 زبان زنده دنیا به طور روزمره در این ایالت محاوره می گردد.اقتصاد نیوجرسی در صنایع داروسازی، صنعت مالی، توسعه شیمیایی، ارتباطات از راه دور، پردازش مواد غذایی، تجهیزات الکتریکی، چاپ و نشر، و گردشگری (رتبه دوم) متمرکز می باشد. بیشترین تراکم ثروتمندان، دانشمندان و مهندسان جهان در نیوجرسی ساکن هستند. این ایالت پایتخت سرقت خودرو در جهان لقب گرفته است. همه ساله مراسم باشکوه انتخاب بانوی امریکا در این ایالت برگزار می گردد. اولین بازی بیس بال نیز در این ایالت انجام شده است. از مراکز مهم علمی فرهنگی نیوجرسی می توان به دانشگاه پرینستون اشاره کرد که یکی از اعضای آیوی لیگ است با اساتید مشهوری چون آلبرت اینشتین. دانشگاه راتگرز نیز از اعضای لیگ آیوی عمومی است. و دانشگاه موسسه فناوری استیونز در حومه شهر نیویورک قرار دارد. همچنین مجموعه آزمایشگاه‌های بل در این ایالت واقع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید