میشیگان
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 شعار رسمی ایالت

 

       

 

 

  

 

 

 

 

 مهر رسمی میشیگان

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 ساختمان فرمانداری ایالت

 

میشیگان ایالتی است در ایالت‌های غرب میانه آمریکا و منطقه دریاچه های کبیر و زادگاه پرزیدنت جرالد فورد، هانری فورد بنیانگذار کمپانی خودرو سازی فورد و هنرمندان مشهور موسیقی مدونا و امینم. این ایالت یازدهمین ایالت پهناور و نهمین ایالت پرجمعیت امریکا به شمار می رود. و در تاریخ 26 ژانویه سال 1837 به عنوان ایالت بیست و ششم به ایالات متحده پیوسته است. بزرگترین شرکت و کارخانه جهان، ابر کمپانی جنرال موتورز در این ایالت مستقر است. پایتخت آن لنسینگ و شهر مهم آن دیترویت است. ایالت میشیگان در میان سه دریاچه بزرگ : میشیگان، سوپریور، و هیوران احاطه گردیده است. نام این ایالت از زبان بومیان فرانسوی منطقه گرفته شده، و از mishigami بمعنای «دریاچه بزرگ» می‌باشد. به این ایالت ایالت دریاچه های کبیر، سرزمین اعجاب انگیز آبهای زمستانی و نیز ایالت دستکش (به خاطر شباهت جغرافیایی به شکل دستکش) نیز گفته می شود. میشیگان متشکل از 83 کاونتی می باشد.

میشیگان خانهٔ جنرال موتورز، فورد، و دیگر شرکت‌های خودرو سازی بزرگ آمریکایی است که سالها باعث پیشرانی اقتصاد آمریکا بوده اند. شرکت کرایسلر نیز در این ایالت مستقر است. به شهر دیترویت میشیگان، پایتخت خودروی جهان می گویند. سه دانشگاه بزرگ میشیگان، یعنی دانشگاه میشیگان، دانشگاه وین استیت و دانشگاه ایالتی میشیگان، که جزو برترین دانشگاه های امریکا به شمار می روند، سهم بزرگی را در پیشرفت اقتصادی این ایالت بخصوص در بخش تحقیقات صنعتی ایفا می کنند. اگر چه نرخ بیکاری در این ایالت از متوسط ملی بالاتر است ولی میشیگان در سال 2010 کارآفرین ترین ایالت امریکا شناخته شد. بزرگترین کارخانه سیمان جهان نیز در این ایالت قرار دارد. اولین تولید کننده سنگ زغال نارس و منیزیم و نیز دومین تولید کننده سنگ آهن و سنگ گچ در کشور میشیگان است. نرخ مالیات فروش در این ایالت 6% می باشد. میشیگان صنعت کشاورزی و دامپروری پیشرفته ای دارد و در تنوع محصولات کشاورزی بعد از کالیفرنیا در رتبه دوم قرار دارد. باارزش ترین محصول تولیدی میشیگان شیر است. پرجمعیت ترین گله دامهای هلشتاین جهان در میشیگان قرار گرفته است

طبیعت این ایالت بسیار زیباست. بیش از نیمی از مساحت میشیگان سرسبز و پوشیده از جنگل است. آب و هوای قاره ای میشیگان سرد و زمستانی است. نکته ای بسیار جالب در مورد این ایالت این است که در این ایالت 64980 دریاچه و تالاب و مرداب و برکه وجود دارد! مناظر سرسبز و زیبای میشیگان باعث شده است صنعت توریسم سالیانه در حدود 17میلیارد دلار به این ایالت پول وارد کند. تنها پارک ملی این ایالت پارک ملی آیل رویال است، اما جنگل ملی هیوران - منستی و جنگل ملی هایاواتها نیز در این ایالت قرار دارند.  باغ وحش دیترویت اولین باغ وحشی است در امریکا که حیوانات آنها درون قفس نگهداری نمی شوند. پرنده ایالت سینه سرخ و گل آن شکوفه سیب است. میشیگان جمعیت قابل توجهی مهاجر عرب و مسلمان مذهب دارد. مرکز اسلامی آمریکا و موزه ملی اعراب آمریکا در همین جا قرار دارد. جمعیت میشیگان در حدود 9 میلیون و 900 هزار نفر است که 79% آنان سفیدپوست هستند و به همان درصد مسیحی می باشند. باتوجه به ذائقه نزدیک ایرانیان به مسلمانان خاورمیانه، این ایالت یکی از پرجمعیت ترین تجمع ایرانیان را به خود می بیند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید