انتخاب نوع مناسب بنزین
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpgآیا  تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا درپمپ بنزین های امریکا سه نوع بنزین فروخته میشود و شما باید کدام را انتخاب کنید؟
کدام یک از این سه نوع بنزین برای اتومبیل شما بهتر و مناسب است؟
87(regular) ,
89(pluse gas)
92(premium gas)؟
بنزین ها بر اساس میزان اکتان آن ها به این سه نوع مذکور تقسیم میشوند.
ولی میزان (درجه ) اوکتان چیست؟ درجه اوکتان یک اصطلاح تخصصی است که برای تشخیص دادن نوسانات بنزین در داخل موتور استفاده میشود. کاهش میزان اوکتان باعث میشود که بنزین به آسانی بسوزد. این طبقه بندی بر اساس شاخص AK است که قابلیت بنزین را در مقاومت در برابر اشتعال و ضربات چکشی موتور نشان میدهد.
هر چقدر که میزان اوکتان بالاتر رود ، میزان ضربه های متوالی کمتر میشود. ولی حالا باید دید آیا میزان اکتان به نوع اتومبیل یا ماشین بستگی دارد یا نه؟ جواب این سوال بله است. بیشتر (ماژول های کنترل قدرت ) برای میزان اکتان تنظیمات داخلی از پیش تعیین شده دارد. نیاز اوکتان موتور بر اساس طرح و دیزاین موتور تنظیم شده که به صورت مطلوب و بهینه عمل کند.
از چه نوع بنزین من باید استفاده کنم ؟
با اینکه برخی بر این باورند بنزینهای با اکتان بالا می تواند باعث تمیز شدن انژکتورها گردد، ولی در حقیقت منفعت خاصی در استفاده کردن سوخت با میزان بالای اوکتان نیست. مهمترین چیز آن است که به دستورات و توصیه تولید کننده خودروی خود در مورد نیاز سوخت نگاه کنید مگر زمانی که ضربه های متوالی داخل موتور را متوجه شوید.اگر موتور شما به دلیل قرار گرفتن در شرایط خاصی شروع به انتشار صدای ضربه های چکشی متوالی کند، از سوختی که اوکتان بالایی دارد استفاده کنید.
ارزیابی انواع مختلف بنزین موضوع سختی است. این درست نیست که هر چقدر میزان اوکتان بالا باشد آن بنزین (gas ) بهتر است. شما فقط با خریدن سوختی که میزان اوکتان آن بالاست پولتان را هدر میدهید. برای بیشتر ماشین ها اوکتان مناسب از نوع معمولی، regular  است.


بهتر است که شما دفترچه راهنمای اتومبیل خودتان را مطالعه کنید و برای عملکرد بهتر آن از بنزین توصیه شده استفاده کنید. ضمنا توصیه می شود به هنگام سوخت گیری، دستی پمپ را در انتهای آن برای سوختگیری سریعتر تنظیم نکنید. چرا که سرعت بالای انتقال بنزین از نازل، میزان تبخیر آن را بالا می برد.

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)