دانستنیهای مربوط به ارتباطات و تکنولوژی
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

          
   
   لوگوی شرکت Verizon Wireless  
 

 

 

 

 
   
   شرکت مرکزی AT&T واقع در دالاس تگزاس  
 

 

 

 

 
   
 

 رییس شرکت eBay یک ایرانی است

 

 

امروزه ارتباطات در امریکا حرف اول را می زند. با جا افتادن فرهنگ ارتباطات مجازی در امریکا، این کشور تبدیل به یک پیشرو در این صنعت گردیده است. تقریبا اکثر کارهای روزمره مردم امریکا توسط سامانه های الکترونیکی نظیر ایمیل و شبکه های اجتماعی انجام می گردد. تقریبا تمام فروشگاههای بزرگ و مراکز خرید در امریکا، قابلیت سفارش اینترنتی دارند و بسیاری از فروش های خود را از این طریق انجام می دهند. مردم امریکا گاهی برای خرید ابزار و وسایل بسیار کوچک و کم قیمت نیز از خرید آنلاین استفاده می کنند. از آنجایی که فروشگاههای زنجیره ای و بزرگ امریکا معمولا در حومه شهرها و در محل های بخصوصی قرار دارند، معمولا به جز خرید های بزرگ، سایر انواع خرید های کوچک به صورت آنلاین باصرفه تر است. با توجه به سیستم های پیشترفته خرید و فروش آنلاین  و با اعتبار و امنیت بسیار بالا در امریکا نظیر سامانه های خرید و فروش آنلاین eBay و Amazon شما در امریکا و کانادا می توانید هرچیزی را که به ذهنتان می رسد به آسانی خریداری کرده و یا به فروش رسانید.

سیستم تلفن در امریکا با ایران تفاوتهای بسیاری دارد. این سیستم کاملا خصوصی است و مدیریت آن را چندین شرکت خصوصی ارتباطی در امریکا در اختیار دارند. در مورد خرید تلفن همراه شرکتهای مختلفی نظیر Verison Wireless، AT&T، Sprint، T-Mobile و چندین شرکت دیگر فعالیت می کنند ولی شرکتهای اصلی Verison Wireless و AT&T می باشند که تقریبا همه جای امریکا را تحت پوشش دارند و هرکدام دارای بیش 100 میلیون مشترک می باشند. سیستم خرید و استفاده از موبایل در امریکا بسیار متفاوت است و عملا چیزی به اسم قبض تلفن وجود ندارد. شما می بایست یکی از دو راه موجود را انتخاب کنید. یا باید بایک شرکت قرارداد ببندید و از خدمات گوشی و خط همراه آن استفاده کنید و یا اینکه قرار داد نبندید و ماهیانه مبلغ ثابتی را پرداخت کنید. معمولا شرکتهایی که از شما به اندازه صحبت کردنتان هزینه دریافت کنند بسیار کم اند. شما می بایست مبلغ ثابتی را ماهیانه پرداخت کنید و به ازای آن هر چقدر که می خواهید صحبت کنید. ولی شرکتهای مخابراتی پیشنهاد های بسیار مناسبی برای بستن قراردادهای دو ساله به شما می دهند. به عنوان مثال شما می توانید با بستن قرار داد با این شرکتها گوشی های هوشمند گرانقیمت را تقریبا به صورت رایگان در اختیار بگیرید. این پیشنهاد ها که با عناوین Plan از آنها نام برده می شود در صورتی که بخواهید به صورت Family Plan قرارداد ببندید بسیار باصرفه تر خواهند بود. در این نوع قرار داد یک فرد از طرف یک جمع که می تواند خانواده نیز نباشد، با داشتن Credit خوب با شرکت قرار داد می بندد. البته اگر وضعیت credit وی خوب نباشد، می بایست مبلغی را به عنوان deposit نزد شرکت به امانت بگذارد که معمولا این کار مقرون به صرفه نخواهد بود. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که در بسیاری از طرحهای این شرکتها بسته به مبلغی که می پردازید، محدودیت هایی در زمان مکالمات و نیز پیام های کوتاه یا دیتا اعمال می گردد. به عنوان مثال اگر شما قرارداد 600 دقیقه مکالمه درماه بسته اید، دقت نمایید که این مدت زمان، هم تماس های شما و هم تماس هایی که به شما می شود را شامل می گردد به عبارت دیگر اگر کسی با شما تماس بگیرد از مدت زمان قرارداد شما کاسته خواهد شد. می توانید به مراجعه به وبسایتهای شرکتهای مخابراتی از شرایط فروش قراردادی و غیرقراردادی آنان اطلاع یابید و با توجه به بودجه خود طرح مناسبی را انتخاب کنید. به همین منظور می توانید به سایتهای خرید و فروش آنلاین نظیر eBay و Amazon نیز سری بزنید. جالب است بدانید که با این که سیستم مخابرات امریکا در اختیار چند شرکت بزرگ است ولی خود این شرکتها زیرمجموعه هایی دارند که معمولا با قیمتهای مناسبتری به مشتریان خدمات ارائه می دهند. به عنوان مثال می توان از شرکت H2O یا Cricket که زیر مجموعه شرکت AT&T است نام برد که خدمات ارزانتری نسبت به شرکت مادر خود به مشتریان ارائه می دهد. 

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید