بیمه خودرو در امریکا
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

car insurance quote

 

 

چرا بیمه اتومبیل مهم است؟


همه صاحبان خودرو در ایالات متحده باید بیمه خودرو داشته باشند. بدون بیمه شما نمی توانید ماشین بخرید. همچنین بدون بیمه شما قادر نخواهید بود تا در هنگام حادثه یا خسارت به ماشین، خود را تحت پوشش درمانی قرار دهید. همچنین بیمه شما آسیب به ماشین طرف مقابل را که شما از نظر قانونی مسئول هر جراحت ایجاد شده هستید برعهده می گیرد. برخی بیمه ها ممکن است هزینه های تعمیر و یا جایگزینی ماشین آسیب دیده و یا به سرقت رفته را تامین کنند. بدون بیمه شما باید تمام این هزینه ها را خودتان از جیبتان پرداخت کنید. در بسیاری از ایالت، بیمه خودرو اجباری است به طوری که بدون بیمه ممکن است شما جریمه شوید و یا حتی گواهینامه شما به حالت تعلیق در آید و در موارد نادر، ماشین شما ممکن است توقیف نیز بشود.

 

این مقاله دو هدف دارد:

اول اینکه به بررسی عوامل تاثیر گذار در نرخ های مختلف بیمه در بازار می پردازد و هدف دوم هم این است که شما را با اصطلاحات اولیه مورد استفاده در بیمه اتومبیل را آشنا می سازد.

 

 

چه چیزی نرخ بیمه خودرو شما را تعیین می کند؟


- جدید و یا قدیمی بودن خودرو: برای یک ماشین جدید بیمه خودرو به طور معمول بالاتر از ماشین های قدیمی محاسبه می گردد
- ویژگی های ایمنی: ماشین با ویژگی های امنیتی اضافی مانند سیستم ABS از نرخ پایین بیمه برخوردار خواهند بود
- تجربه رانندگی شما: اگر شما تجربه رانندگی نسبتا خوبی دارید پس می توانید نرخ بیمه بهتری نیز داشته باشید. 

- محل سکونت شما بر روی قیمت بیمه تاثیر دارد به طوری که اگر در شهری زندگی می کنید که میزان تصادفات رانندگی در آن زیاد است بیمه شما نیز گرانتر خواهد بود.

- نوع اتومبیل شما بدون توجه به قیمت آن بر روی بیمه شما تاثیر گذار خواهد بود به عنوان مثال بیمه یک خودروی اسپورت 8 سیلندر مانند شورولت کامارو از بیمه یک خودروی خانواده مانند کادیلاک بیشتر است علی رغم اینکه قیمت هر دو تقریبا یکسان می باشد
- میانگین هزینه بیمه برای یک فرد جدید حدود 600 تا 700 دلار برای شش ماه اول است. با این حال ممکن است شما با توجه به رقابت بین شرکتهای بیمه، با قیمتهای مختلفی مواجه شوید

- به طور معمول نرخ بیمه برای شش ماه اول بالاتر است. ولی اگر شما به مرور سابقه خوب رانندگی به جای بگذارید، نرخ بیمه شما پایین خواهد آمد. همچنین از طرف دیگر، اگر شما سابقه رانندگی خوبی نداشته باشید، نرخ بیمه شما بالاتر خواهد رفت.

- شما باید بیمه خودرا هر 6 ماه تمدید نمایید. اگر بین بیمه های شما بیش از یک ماه وقفه بیفتد قیمت بیمه شما بالاتر خواهد رفت
می توانید هزینه بیمه خودرو را به صورت ماهیانه و یا یک جا برای 6 ماه پرداخت کنید. معمولا کمپانی های بیمه برای اشخاصی که بیمه خود را یکجا پرداخت می کنند تخفیفاتی قائل می گردند. 
- قرارداد بیمه خود را به دقت مرور کنید تا بدانید برای چه شرایطی تحت پوشش هستید و چه هزینه هایی باید از طرف شما یا بیمه شما پرداخت گردد

- در 12 ایالت امریکا شما اگر تصادف کنید چه شما مقصر باشید و چه فرد مقابل، بیمه هر فرد، هزینه های خود را پرداخت خواهد کرد (یعنی اصطلاحا فرد مقصر هزینه فرد بی تقصیر را پرداخت نمی کند). این ایالت ها عبارتند از:

نیویوک، میشیگان، فلوریدا، نیوجرسی، پنسیلوانیا، هاوایی، کانزاس، کنتاکی، مینه سوتا، ماساچوست، داکوتای شمالی و یوتا. لذا در این ایالت ها نرخهای بیمه معمولا بالاتر است. 

- پوشش بیمه شما می تواند به دو صورت توسط شما انتخاب گردد:

بیمه شخص ثالث (Liability) که فقط هزینه های درمان و آسیب جسمی را پوشش می دهد و ارزانتر است

بیمه شخص ثالث و بدنه (Full Coverage) که تمام هزینه های آسیب جسمی و نیز آسیب به خودرو را تحت پوشش قرار می دهد و گرانتر است

لازم به ذکر است، اگر شما ماشین خود را لیز کنید و یا با وام بانکی خریداری کنید شما حتما باید بیمه فول تهیه نمایید. 

 

 


اصطلاحات عمومی در مورد بیمه خودرو:


تصادف (Collision) : به معنی پوشش هزینه های خود را به هنگام تصادف
آسیب جسمی و پزشکی: ​​به معنی پوشش درمانی آسیب بدنی و یا مرگ هر فرد.

دیداکتیبل (Diductible): مبلغی که به هنگام تصادف باید ابتدا شما پرداخت کنید تا بعد از آن بیمه شما هزینه ها را پرداخت کند.
دیداکتیبل جامع (Comprehensive Deductible): به معنی پوشش از دست دادن خودرو، سرقت و یا آسیب خودرو به دلیل هر نوع بلایای طبیعی.
بکسل (Towing) به معنی پوشش هزینه های بکسل یا جابجای توسط جرثقیل در هر شرایط اضطراری.
اجاره اتومبیل : پوشش هزینه اجاره اتومبیل در طول زمانی که اتومبیل شما برای هر نوع از تعمیرات در پارکینگ قرار دارد.
املاک مسئولیت آسیب به املاک (Property Liability): پوشش هزینه دفاع قانونی شما در برابر آسیب به اموال یا خانه کسی دیگر.

 

نکات
برای خرید بیمه با 2-3 کمپانی تماس بگیرید و پس از اعلام شرایط بیمه که قصد خرید آن را دارید با آنها بر سر قیمت چانه بزنید
اگر قصد خرید خودرو از نمایندگی را دارید حتما بیمه خود را از قبل تهیه کنید وگرنه مجبور خواهید بود همان بیمه را در داخل نمایندگی به قیمت بیشتری خریداری کنید
حتما یک کپی از بیمه نامه خود را در اتومبیل نگه دارید چرا که افسران رانندگی در امریکا آن را در هر شرایطی از شما خواهند خواست
شماره تماس فرد نماینده بیمه که بیمه خود را از وی خریداری کرده اید را ذخیره نمایید تا در مواقع ضروری بتوانید تماس بگیرید
در صورتی که برخی از آسیب های جزئی  مانند خراش، خط یا دندانه بر روی ماشین شما وجود دارد، شما باید آن را به هنگام خرید گزارش کنید.
شرکت های بیمه بزرگ Farmers, Geico , State Farm, Progressive, Liberty Mutual, Mercury می باشند
اگر به خودروی شما آسیبی وارد شده، پیش از تماس با شرکت بیمه اطلاعات زیر را آماده کنید:
نام و نام خانوادگی 
تاریخ تولد
شماره تامین اجتماعی SSN
شماره تلفن
ایالت محل سکونت
شماره پالیسی بیمه نامه

 

 

سازمان ایرانیان مقیم امریکا

(انتشار مطالب وبسایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد)

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید