دانستنی های مربوط به خرید و اجاره مسکن
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
           
   
 

منازل آپارتمانی یا کاندوها در مجمتع های بزرگ امکانات زیادی را

برای ساکنینشان فراهم می کنند. 

 
 

 

 

 
 

 

 
 

خانه های Detached که مخصوصا در حومه های شهر

طرفداران بسیاری دارند

 
 

 

 

 
   
 

خانه های لوکس و ویلایی که در معمولا در محله های خاصی

جمع شده اند.

 

 

 

مراحل و شرایط خرید خانه در امریکا و کانادا روند تقریبا مشابهی دارد. جامعه ایرانیان مقیم امریکای شمالی برای همه هموطنانمان که شروع به اقامت در امریکا و یا کانادا می کنند توصیه می نماید برای خرید خانه عجله نکنند. حتی بهتر است یک سال خانه ای را اجاره کنید تا در این مدت اطلاعاتی کافی را برای خرید خانه ای با مشخصاتی که دوست دارید، بدست بیاورید. وبسایت های خرید و فروش خانه اطلاعات جامعی را در مورد خانه ها و محله های آنها در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. کافی است سری به وبسایت های املاک شهر خود بزنید.

نکته مهمی که در خرید و اجاره خانه باید مد نظر داشته باشید این است که در امریکای شمالی بر خلاف ایران، مردم ، بیشتر زندگی در حومه شهر های بزرگ را ترجیح می دهند. در این کشورها، حومه های شهرهای بزرگ هر چقدر هم کوچک باشند به همان اندازه امکانات و مراکز شهری و اجتماعی دارند که شهرهای بزرگ (حتی در بسیاری از موارد امکانات حومه ها از شهرهای بزرگ بیشتر نیز می باشد)، دلیل دیگر آن نیز سهولت حمل و نقل و به صرفه بودن آن است. به همین دلیل انتخاب محل سکونت صرفا به این خاطر که در شهر بزرگی زندگی کنید و از امکانات آن بهره مند شوید، در امریکای شمالی صدق نمی کند.

برای اجاره مسکن فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته شود، به طور مثال شما باید مدت زمان اجاره، تسهیلاتی که در اختیارتان قرار می گیرد، هزینه هایی که علاوه بر اجاره باید بپردازید و مسائل دیگر اطلاعات کافی داشته باشید. معمولا در مراکز شهر یا در شهرهای بزرگ مشکلاتی در یافتن محل اجاره خانه یا مبلغ اجاره وجود خواهد داشت که اگر قصدتان خرید خانه در آینده ای نزدیک باشد، می توانید با این مشکلات کنار بیایید. مقدار اجاره ها همانند همه جای دنیا بسته به محل و مشخصات ملک متفاوت است. شما می توانید از وبسایتهای اجاره مسکن جهت اجاره کمک بگیرید، با اندکی جستجو در اینترنت می توانید موارد بسیاری از این بنگاه های آنلاین را بیابید. علاوه بر اجاره آنلاین تفاوت دیگری که بین اجاره مسکن در کانادا با ایران وجود دارد مدت زمان اجاره است. برخلاف ایران که قرار داد اجاره ها معمولا یک ساله است، شما در امریکا و کانادا می توانید قراردادهای یک ماه، دوماهه، یا چند ماهه نیز ببندید. همچنین اجاره آبرای پرداخت اجاره هم می توانید علاوه بر روشهای مرسوم پرداخت، از روش پرداخت خودکار نیز استفاده کنید، در این صورت مبلغ اجاره هر ماهه از طریق بانک از حساب شما به صورت خودکار به حساب صاحبخانه منتقل خواهد شد. حسن این کار این است که اجاره شما به تعویق یا فراموشی نمی افتد. سعی کنید در پرداخت اجاره تاخیر نداشته باشید چرا که مثل همه تاخیر های دیگر مشمول جریمه خواهید شد.

 برای اینکه از خدمات بانکی خرید خانه بهره مند شوید، می بایست credit داشته باشید. credit یا اعتبار امتیازی است که برای به دست آوردن آن نیاز به زمان دارید. اگر credit مناسبی را کسب کردید می توانید با مراجعه به یک Mortgage broker تقاضای وام مسکن نمایید. وام مسکن در امریکا و کانادا تقریبا به صورت اجاره به شرط تملیک در ایران است که به آن وام رهن یا Mortgage می گویند. بیشتر مردم از این وام برای خرید خانه استفاده می کنند بدین صورت که شما حداقل 10 درصد مبلغ ارزش ملک را به بانک می پردازید و بانک خانه مذکور را به نام شما خریداری می کند و شما بایداقساط مابقی مبلغ را ماهیانه به بانک پرداخت کنید. بانک نیز سند خانه را به عنوان ضمانت وام شما پیش خود نگه می دارد. درصد وامهای مسکن معمولا پایین است و میزان وامی که به شما تعلق می گیرد به کردیت، درآمد ماهیانه، شغل و سابقه شما بستگی خواهد داشت. اگر شما برای خرید خانه کمتر از 25درصد ارزش ملک را به بانک پرداخته باشید می توانید از بیمه ای به نام بیمه وام مسکن استفاده نمایید. بدین صورت که با پرداخت مبلغی وام مسکن خود را بیمه می کنید تا اگر موقعی قسطی از اقساط بانک عقب افتاد بیمه آن را بپردازد تا به کردیت شما خدشه ای وارد نشود و یا مشمول جریمه نگردید. توجه داشته باشید که در برخی موارد می توانید برای تامین همان مبلغی که برای خرید خانه باید از طرف شما پرداخت شود نیز می توانید از وامهایی استفاده نمایید.

اما برای خرید خانه شما می بایست فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرد. ما پیشنهاد می کنیم حتما از Real State Lowyer ها یا همان مشاورین املاک کمک بگیرید. در امریکا و کانادا مشاورین املاک دوره های مختلفی را برای دریافت مجوز بنگاه می گذرانند و دانش خوبی از بازار مسکن دارند. برای خرید   خانه شما می بایست محل خرید خانه را با توجه به معیارهای خود انتخاب کرده و آن را از نظر پیشرفت محلی و آینده اقتصادی بررسی نمایید (برای این منظور می توانید با مشاورین املاک یا دفتر شهرداری محل تماس بگیرید). در مورد خود خانه نیز می بایست مواردی نظیر سبک خانه ( که می تواند آپارتمانی یا کاندو، منازل مستقل یا به هم چسبیده، خانه های از یک تا چند طبقه و خانه های بزرگ و سایر موارد)، نوساز یا قدیمی بودن آن (معمولا خانه های نوساز در امریکا و کانادا تا 5 سال تحت پوشش بیمه خرابی می باشند)، هزینه های زندگی در آن (شامل شارژ، مالیات، هزینه های مشترک در آپارتمان ها و ...) مورد توجه قرار گیرد. بعد از انتخاب خانه مشاور املاک شما به نمایندگی از طرف شما به بحث در مورد قیمت و شرایط فروش با خریدار یا نماینده وی خواهد پرداخت. در این مرحله شما مبلغی را به عنوان Deposit در اختیار خریدار قرار خواهید داد که به عنوان بیعانه خواهد بود. در قرار داد بیعانه شما دوشرط قرار داده خواهد شد، اول اینکه ، فقط  درصورتی که وام مسکن شما آماده باشد می توانید خانه را تصاحب کنید، و ثانیا بازرس ساختمان سلامت خانه را تایید کرده باشد (بازرسان ساختمانها افراد متخصصی هستند که قبل از خرید خانه آن را از نظر سلامت بررسی می کنند. اگر بازرس وجود مشکلی را در خانه به شما اعلام کند شما می توانید انصراف داده و مبلغ بیعانه خود را کامل دریافت کنید). زمانی که وام مسکن از طریق بانک به حساب خریدار واریز گردید، معامله جاری شده و شما صاحب جدید خانه شناخته می شوید. هزینه هایی  کل این فرایند به همراه دارد یکی هزینه ی مشاور املاک است که بسته به شهر و شخص متفاوت است و دیگری هزینه نقل و انتقال سند و امور اداری که مبلغی بین 1.5 تا 2% ارزش ملک را در برمی گیرد.

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید