شیکاگو
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

          
   
   پرچم رسمی شیکاگو  
   
   
   نمایی زیبا از Downtown شیکاگو  
   
   
   برج ویلیس، بلندترین برج امریکا در شیکاگو  
شیکاگو سومین شهر ایالات متحده هم از نظر جمعیت شهری و هم از نظر جمعیت متروپل می باشد. این شهر که در ایالت ایلینوی قرار دارد، و در ناحیه شمال شرق این ایالت و جنوب غرب دریاچه میشیگان واقع است و امروزه یکی از 5 مکان برتر تجاری و بازرگانی جهان محسوب می گردد. شیکاگو یکی از بزرگترین سویچ های بازرگانی و مسافری، صنعت و ارتباطات جهان به شمار می رود به طوری که فرودگاه بین المللی O'Hare این شهر، دومین فرودگاه شلوغ و بزرگ جهان محسوب می گردد. جمعیت متروپل شیکاگو در سال 2012 در حدود 9 میلیون و 470 هزار نفر بوده است. نام شیکاگو از واژه shikaakwa گرفته شده است که نوعی گیاه سیر وحشی است که اشاره به رویش انبوه این گیاه در این سرزمین داشته است. شیکاگو در سال 1833 با جمعیتی 200 نفره شکل گرفت و در سال 1837 زمانی که جمعیتش به 4000 نفر رسید به عنوان یک شهر رسمیت یافت. از آن تاریخ به بعد شیکاگو دهها سال به عنوان سریعترین شهر جهان از نظر رشد و توسعه شناخته شده است.
آب و هوای شیکاگو قاره ای مرطوب است و دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی و بیشتر آفتابی می باشد. بیشتر جمعیت شیکاگو در نواحی نزدیک به دریاچه سکونت دارند. با این حال مهمترین بخش شهر، Downtown آن است که با توجه به معماری خاص آن و نیز آسمانخراش های متعدد در نوع خود بی نظیر است. ساکنان محلی به این قسمت از شهرکه مملو ازبرج ها، مراکز خرید، رستورانها، موزه ها و ... است، اصطلاحا Loop می گویند. این خصوصیت ها شیکاگو را تبدیل به یکی از توریستی ترین مناطق جهان کرده  است به طوری که سالیانه قریب به 50 میلیون نفر از سراسر جهان از این شهر بازدید می نمایند. سبک معماری شهر نیز هنرمندان و مخصوصا فیلمسازان زیادی را مجذوب خود می نماید. اولین و دومین برج بلند امریکا در شیکاگو واقع است. ایرانیان بسیاری نیز ساکن این کلان شهر می باشند. صنعت توریسم همه ساله در حدود 12 میلیارد دلار وارد چرخه اقتصادی این شهر می کند. اقتصاد شیکاگو بیشتر حول محور صنعت می چرخد ولی کشاورزی و چاپ و نشر نیز سهم زیادی دارند. بازار سهام شیکاگو به همراه شرکتهای هواپیمایی بویینگ، Abbott، شرکت بین المللی Boxter و بخش سرویس تجاری جنرال الکتریک از غولهای اقتصادی این شهر به شمار می روند. صنعت حمل و نقل شیکاگو از پیشرفته ترین های جهان محسوب می گردد.
شیکاگویی ها، تنوع غذایی گوناگونی دارند و در برخی از غذاها سلیقه های مخصوصی دارند. در بین امریکایی ها، پیتزا و هات داگ شیکاگو استایل طرفداران بسیاری دارد.شیکاگو یکی از قطب های رسانه ای جهان است و تقریبا تمام رسانه های بزرگ و کوچک امریکا مانند CNN و NBC  در این شهر یک شعبه اصلی دارند. دو روزنامه مشهور این شهر نیز Chicago Sun-Times و Chicago Tribune نام دارند. شیکاگو یکی از مراکز اصلی ورزش امریکا است و چندین سال به عنوان ورزشی ترین شهر امریکا انتخاب شده است. شیکاگو تقریبا در تمام رشته های ورزشی حداقل یک تیم تراز اول دارد. ازجمله می توان به تیم بسکتبال شیکاگو بولز اشاره کرد که اسطوره بسکتبال جهان، مایکل جردن عضو آن بود.
از مراکز علمی فرهنگی شیکاگو می توان به دانشگاه شیکاگو، دانشگاه Northwestern و دانشگاه ایالتی ایلینوی در شیکاگو اشاره کرد که شهرت جهانی دارند. دانشگاه شیکاگو همواره در بین 10 دانشگاه برتر جهان بوده است. با این حال شیکاگو ده ها دانشگاه و مرکز علمی دیگر نیز دارد. همچنین ارکستر سمفونی شیکاگو و نیز جامعه تئاتر این شهر در میان برترین های نوع خود در جهان جای دارند. 

 

 تور ویدئویی شیکاگو

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید