فهرست
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

انجمن اصلي (5 موضوع)

اين بخش اصلي انجمن است. به عنوان يك سطح بخش آن به عنوان محتوي براي بورد شخصي يا مجموعه ها . همچنين به عنوان يك سطح 1 بخش بايد براي راه اندازي در هر انجمن كيوننا باشد.
دسته بندی

خوش آمديد (5 موضوع)

ما كاربران جديد را تشويق ميكنيم كه درمورد خود مطلب كوتاهي بنويسند. همديگر را بشناسيد و علاقه مندي هاي خود را به اشتراك بگذاريد.
شناسه ملی شرکت
توسط sabtnik
2 سال 5 ماه قبل
آيا انتقاد و پيشنهادي داريد؟
براي ما يادداشت بنويسيد. ميخواهيم نظرات شما را بشنويم تا بتوانيم سايتي بهتر براي بازديدكنندگان داشته باشيم.
بدون موضوع

زندگی در ایالت ها و شهرهای مختلف (35 موضوع)

در این فهرست به مسائل مربوط به زندگی در شهرها و ایالتهای مختلف امریکا می پردازیم. به زندگی در شهرها و ایالتهای مختلف امریکا می پردازیم. به زندگی در شهرها و ایالتهای مختلف امریکا می پردازیم. به زندگی در شهرها و ایالتهای مختلف امریکا می پردازیم. به زندگی در شهرها و ایالتهای مختلف امریکا می پردازیم. به زندگی در شهرها و ایالتهای مختلف امریکا می پردازیم.
دسته بندی
کالیفرنیا ایالتی است در کرانه غربی آمریکا و مجاور با اقیانوس آرام. این ایالت پرجمعیتترین ایالت و سومین ایالت امریکا از نظر وسعت (بعد از آلاسکا و تگزاس) می باشد. هشت شهر از 50 شهر پرجمعیت امریکا در این ایالت قرار دارند. مرکز آن ساکرامنتو و شهرهای مهم آن لس‌آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سان‌فرانسیسکو می باشند. جغرافیای طبیعی کالیفرنیا از کرانه اقیانوس کبیر در غرب تا کوهستان های سیررای نوادا در شرق، از جنگل های رد وود داگلاس در شمال غرب تا صحرای موهاوی در جنوب شرق کشیده شده است. در نواحی میانی ایالت منطقه ای به نام Central valley وجود دارد که مرکز بزرگ کشاورزی امریکا به شمار می رود. ایالت کالیفرنیا از نظر خط ساحلی رتبه سوم را (بعد از الاسکا و فلوریدا) دارا می باشد. همچنین از آنجایی که این ایالت بر روی خط آتش اقیانوس کبیر واقع است، معمولا سالیانه در حدود 37000 زمین لرزه و رانش زمین در آن اتفاق می افتد.
سالن آرایشگری
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 5 روز قبل
تگزاس یا تکزاس یکی از ایالات کشور آمریکا است. پایتخت آن آستین و لقب این ایالت، «ایالت تک‌ستاره» است که اشاره به استقلال طلبی آن از مکزیک و نیز اشاره به دولت فدرال قبلی آن دارد. تگزاس دومین است: با مساحتی نزدیک به ۶۹۶٬۲۴۱ کیلومتر مربع، دوّمین ایالت بزرگ آمریکا و با جمعیتی بیش از 26 میلیون نفر دومین ایالت پرجمعیت امریکا است. نام تگزاس بطور دقیق «تک‌ساس» تلفظ می‌شود، و برگرفته از واژهٔ Tejas است که نامی سرخ‌پوستی از قبیله هاسینای است. این واژه اشاره به نام بومیان اولیه این منطقه دارد و به معنای «دوست» می‌باشد. این ایالت پس از کشمکش های طولانی و استقلال از مکزیک، بالاخره در بیست و نهم دسامبر سال 1845 به ایالات متحده پیوسته است. تگزاس بین سالهای 1836 تا 1845 یک کشور مستقل بود. آب و هوای تگزاس در شرق مرطوب و شرجی، در غرب خشک و بیابانی، و در شمال قاره ایست. در غرب ایالت رشته کوه‌هایی ارتفاعاتی را به وجود می‌آورند، و رودخانه ریوگراند مرز بین آمریکا و کشور مکزیک است. تگزاس حاوی چندین دریاچه پهناور مصنوعی همانند دریاچه آمیستاد نیز می‌باشد. در باب حوادث طبیعی، تگزاس تقریبا عاری از مناطق زلزله‌خیز است. در عوض نواحی شرق مجاور خلیج مکزیک هر ساله در اواخر فصل تابستان شاهد تردد سیستم‌های پرفشاری همچون توفان های سهمگین هستند
مقایسه هوستون با LA و NYC
توسط Reza2230
3 سال 6 روز قبل
نیویورک ایالتی است در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا که زادگاه بزرگانی چون پرزیدنت فرانکلین روزولت است. پایتخت آن آلبانی و شهرهای مهم آن نیویورک، سیراکیوز، روچستر و بوفالو است. این ایالت بیست و هفتمین ایالت امریکا از نظر وسعت و سومین آنها از نظر جمعیت است. این ایالت با ایالت های اونتاریو و کبک کانادا مرز آبی مشترک دارد. معمولا نیویورک را همیشه با واژه ایالت همراه می کنند تا با شهر نیویورک که پرجمعیت ترین شهر امریکا است، اشتباه گرفته نشود. نام ایالت به افتخار دوک یورک در قرن هفدهم نامگذاری شده است ولی به آن امپراطور ایالتها نیز می گویند. در سال 1609 این ایالت جزوی از قلمرو آلمانها اعلام گردید، ولی انگلیسیها نیز بعدا کنترل بخشی از آن را به عهده داشتند. ایالت نیویورک در 26 جولای سال 1788به عنوان ایالت یازدهم به ایالات متحده پیوسته است. اب و هوای نیویورک قاره ای مرطوب می باشد که همیشه تحت تاثیر دو توده قاره ای – گرم و مرطوب از جنوب غرب و سرد و خشک از شمال غرب  - بوده است. زمستان های نیویورک طولانی و سرد است. جمعیت ایالت نیویورک نزدیک به 19 میلیون و هفتصد هزار نفراست. 92% مردم ایالت نیویورک در شهرها زندگی می کنند. 84% آنان سفید پوست و 70 درصدشان مسیحی می باشند.
بدون موضوع
واشنگتن از ایالت‌های غرب آمریکا است و زادگاه بیل گیتس است. این ایالت با ایالت بریتیش کلمبیای کانادا هم مرز است. واشنگتن در یازدهم نوامبر سال 1889 به عنوان ایالت چهل و دوم به ایالات متحده پیوسته است. در زمانهای پیش از آن به این ایالت "کلمبیا" می گفتند. این ایالت هجدهمین ایالت پهناور و سیزدهمین ایالت پرجمعیت امریکا است. جمعیت واشنگتن در سال 2012 نزدیک به 6میلیون و 900 هزار نفر بوده است که 96درصد آن را سفید پوستان تشکیل می دهند. روس ها در این ایالت بخصوص بعد از فروپاشی شوروی سکنی گزیده و اینک جمعیت قابل ملاحظه ای دارند.
ایندینا یکی از ایالت‌های غرب میانه  و ناحیه دریاچه های بزرگ آمریکا و زادگاه مایکل جکسون می باشد. این ایالت سی و هشتمین ایالت امریکا از نظر وسعت و با جمعیتی بالای شش میلیون و 500 هزار نفر شانزدهمین ایالت محسوب می گردد. پایتخت و شهر مهم آن ایندیناپولیس است. شهر دوم آن فورت وین است. ایندینا پولیس پایتخت فعلی ایندیانا سومین پایتخت در تاریخ این ایالت است. ایندیانا در مورخه 11 دسامبر سال 1816 به عنوان نوزدهمین ایالت به ایالات متحده پیوسته است. ایالت ایندیانا به 92 کاونتی تقسیم شده است. بیش از 80% ساکنین ایندیانا سفید پوست می باشند. ژرمن ها بیشترین جمعیت اجدادی را در این ایالت شامل می شوند. نام این ایالت از واژهٔ «سرزمین سرخ‌پوستان» گرفته شده است. به این ایالت منطقه تقاطع های امریکا هم گفته می شود. پرنده ایالت "سهره" و گل آن "پونیا یا گل صدتومانی" نام دارد. ورود اولین انسانها به این سرزمین به دنبال آب شدن یخ ها پس از عصر یخبندان در حدود 8000 سال پیش گزارش شده است. آب و هوای ایندیانا مرطوب قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم همراه با بارندگی می باشد. همچنین یکی از 13 ایالت امریکا است که دو ناحیه زمانی دارد
Bloomington
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 1 هفته قبل
فلوریدا ایالتی به شکل یک شبه جزیره است که در جنوب شرق آمریکا همجوار با خلیج مکزیک در غرب، ایالت های آلاباما و جرجیا در شمال و اقیانوس اطلس در شرق است. پایتخت آن تالاهاسی و شهرهای مهم آن جکسون‌ویل، اورلندو، تمپا، سن پترزبورگ، و میامی است. فلوریدا بیشترین خط ساحلی را در ایالات متصل به هم امریکا و دومین خط ساحلی را در کل ایالات متحده (بعد از آلاسکا) دارد. آب و هوای فلوریدا در شمال ایالت نیمه استوایی و به تدریج به سمت جنوب آن استوایی می شود. این ایالت یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز حیات وحش جهان به شمار می رود. حیوانات معروف و اختصاصی فلوریدا، تمساح و کروکودیل امریکایی، پلنگ فلوریدایی و گاو دریایی است که در اورگلیدس که یکی از مشهورترین پارکهای ملی امریکا واقع در این ایالت به شمار می رود، زندگی می کنند.

زندگی در آریزونا (بدون موضوع)

آریزونا ششمین ایالت پهناور و با جمعیتی بالغ بر 6میلیون و پانصد هزار نفردر سال 2012 پانزدهمین ایالت پرجمعیت امریکا است. ایالتی در جنوب غربی آمریکا که چهل و هشتمین ایالتی هم به شمار می آید که در 14 فوریه سال 1912 به ایالات متحده آمریکا پیوسته است. پایتخت آن فینیکس و دیگر شهرهای مهم آن توسان استآریزونا که با نامهای مستعار "تنگه بزرگ" و "ایالت مس" نیز نامبرده می شود، در منطقه‌ای بیابانی قرار گرفته است با تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های ملایم.
بدون موضوع
ایالت آزاد، ایالت خط کهن، امریکای کوچک و مینیاتور امریکا القابی است که به ثروتمند ترین ایالت امریکا یعنی مریلند داده اند. ایالتی در شمال شرقی امریکا و ناحیه مید آتلانتیک که هفتمین ایالتی بوده است که (در تاریخ 28 آوریل 1788 ) به ایالات متحده پیوسته است. مریلند چهل و دومین ایالت امریکا از نظر وسعت و نوزدهمین آنها از نظر جمعیت است. پایتخت آن آناپولیس و شهر مهم آن بالتیمور است.
یوتا ایالتی است در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا. پایتخت و شهر مهم آن سالت‌لیک‌سیتی است. پراوو شهر دوم ایالت است. یوتا همچنین جزو ایالت‌های غرب آمریکا محسوب می‌گردد و در چهارم ژانویه سال 1898 به ایالات متحده پیوسته است. این ایالت سیزدهمین ایالت پهناور و سی و چهارمین ایالت پرجمعیت امریکا محسوب می گردد. جمعیت یوتا بیش از 2میلیون و 850 هزار نفر است که همه ساله رشد بسیار بالای جمعیت را به خود شاهد است. مردم یوتا تحصیلکرده ترین مردم امریکا هستند. این ایالت مشتمل بر 29 کاونتی است.
زندگی سالت لیک سیتی
توسط Majid01
3 سال 5 روز قبل

آلاباما  ایالتی واقع در منطقه جنوب شرقی ایالات متحده است. این ایالت توسط ایالت تنسی در سمت شمال، جرجیا در شرق، فلوریدا و خلیج مکزیک در سمت جنوب، و می سی سی پی در غرب محسور شده است. آلاباما با 135,760 کیلومترمربع، سی امین ایالت پهناور و بیست وسومین ایالت پرجمعیت ایالات متحده است. آلاباما که در تاریخ 14 دسامبر سال 1819 به اتحاد ایالات پیوسته است، یکی از طولانی ترین آبراه های داخلی کشتیرانی در کشور را به طول 2100 کیلومتر دارا می باشد. جمعیت آلاباما طبق سرشماری سال 2010 برابر با 4,779,736 بوده و از این حیث رتبه بیست و سوم را دربین ایالات متحده دارد.
شهر Auburn
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 1 هفته قبل
لوئیزیانا سی و یکمین ایالت پهناور و و بیست و پنجمین ایالت پرجمعیت امریکا است که در جنوب این کشور واقع است. در سی ام آوریل سال ۱۸۱۲ لویزیانا به عنوان هجدهمین ایالت به این کشور پیوسته است. پایتخت آن شهر باتون‌روژ است. این ایالت همجوار ایالت های تگزاس، میسی سیپی و آرکانزاس می باشد و از جنوب با خلیج مکزیک ارتباط دارد. جمعیت لویزیانا در حدود 4 میلیون و 600 هزار نفر است که 62% آن را سفیدپوستان تشکیل میدهند. 90% مردم لویزیانا نیز مسیحی هستند. لویزیانا را امریکا در سال 1803 در ازای 15میلیون دلار از فرانسه خریداری کرده است.
دانشگاه LSU
توسط Majid01
3 سال 1 هفته قبل
نیومکزیکو  از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا است. این ایالت پنجمین ایالت پهناور امریکا و سی و ششمین ایالت پرجمعیت آن محسوب می گردد. پایتخت آن سنتافه و شهرهای مهم آن آلبوکرکی، راس ول، و لاس کروسس اند. . فرماندار این ایالت بیل ریچاردسون خود یک اسپانیایی‌زبان و وزیر پیشین نیرو در کابینه بیل کلینتون بود. در پرچم نیومکزیکو دو رنگ دیده می شود، قرمز به نشانه اسپانیا و زرد به نشانه خورشید که نشانی از قبیله ای کهن به نام پابلو است. یادبود ملی خرابه‌های آزتک در این ایلات قرار دارد. در سال 2012 جمعیت این ایالت نزدیک به دو میلیون و 100 هزار نفر بوده است که با توجه به وسعت ایالت، یکی از ایالتهای کم تراکم امریکا محسوب می گردد جالب است که بدانید فقط نیمی از ساکنان نیومکزیکو متولد همین ایالت هستند. بیش از 90 درصد آنها نیز سفید پوست می باشند. نیومکزیکو با کشور مکزیک مرز مشترک دارد.
بدون موضوع
ویسکانسین ایالتی است در آمریکا و یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود که زادگاه استیوجابز است. ویسکانسین با ایالت های مینه سوتا، آیووا و ایلینوی هم مرز است. پایتخت آن مدیسون و شهر مهم آن میلواکی است. این ایالت بیست و سومین ایالت پهناور  بیستمین ایالت پرجمعیت امریکا محسوب می گردد و مشتمل بر 72 کاونتی می باشد.
بدون موضوع

زندگی در کنتاکی (بدون موضوع)

کِنتاکی سی و هفتمین ایالت بزرگ و بیست و ششمین ایالت پرجمعیت امریکا است و نیز پانزدهمین ایالتی است که در تاریخ یک ژوئن سال 1792 با منشئی از ایالت ویرجینیا به ایالات متحده آمریکا پیوست، و از نظر فرهنگی از ایالت‌های جنوبی آمریکا است. کنتاکی بزرگان مشهوری را در خود پرورانده است که من جمله می توان به آبراهام لینکلن و جفرسون دیویس ریاست جمهوری های امریکا (که در جنگ داخلی امریکا علیه یکدیگر صف آرایی کردند)، جانی دپ هنرمند شهیر، محمدعلی کلی بزرگ مرد بوکس تاریخ و کلونل هارلند ساندرز مؤسس رستوران‌های زنجیره‌ای کی‌اف‌سی، اشاره کرد.
بدون موضوع
اورگن یکی از ایالت‌های غرب آمریکا است که در 14 فوریه سال 1859 به عنوان ایالت سی و سوم به ایالات متحده پیوسته است (این روز همه ساله با روز ولنتاین جشن گرفته می شود). این ایالت نهمین ایالت پهناور و بیست و هفتمین ایالت پرجمعیت امریکا محسوب می گردد. پایتخت آن سیلم و شهرهای مهم آن پُرتلند (شهر گلهای رز) و یوجین هستند. به این ایالت، ایالت سگ آبی نیز می گویند.آب و هوای اورگن تا حدود زیادی تحت تاثیر اقیانوس آرام می باشد که ملایمت خاصی به آن داده است ولی گاهی اوقات گرما و سرمای بسیار شدیدی در طول سال ایالت را فرا می گیرد. طبیعت اورگن بسیار زیبا و متنوع است

زندگی در نبراسکا (بدون موضوع)

نبراسکا یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا و زادگاه مارلون براندو و ملکوم ایکس است. پایتخت آن لینکلن و شهر مهم آن اوماها است. نبراسکا در اول مارس سال 1867 به ایالات متحده پیوسته است. شانزدهمین وسعت و سی و هفتمین جمعیت را دربین ایالت های امریکا دارد به طوری  که جمعیت آن در سال 2012، بیش از یک میلیون و 850 هزار نفر بوده است. این ایالت بیشتر مردمانی روستا نشین دارد و تراکم نسبی جمعیتی آن بسیار پایین است 86 درصد ساکنان نیز سفید پوست هستند. نام نبراسکا از رودخانه پلات گرفته شده است و به معنی "آب مسطح" می باشد. به آن ایالت "نمکی بزرگ " و "پوست ذرت" هم می گویند. در زمان های قدیم به نبراسکا صحرای بزرگ امریکا لقب داده بودند.
بدون موضوع

زندگی در هاوائی (بدون موضوع)

مجمع‌الجزایر هاوائی (زادگاه باراک اوباما) در 21 آگوست سال 1959 به عنوان آخرین ایالت به ایالات متحده امریکا پیوست. این ایالت در اقیانوس آرام ایالت واقع است و پایتخت و شهر مهم آن هونولولو در جزیره اوآهو می باشد. طول نواری که مجمع‌الجزایر هاوائی را تشکیل می‌دهد ۳،۳۰۰ کیلومتر است و غربی ترین ایالت امریکا بعد از آلاسکا است. هشت جزیره اصلی هاوائی اوآهو Oahu، مائوئی Maui، کائوآئی Kauai، لانائی Lanai، مولوکای Molokai، نیهاو و Niihau و کاهولاوی Kahoolawe و جزیره هاوایی می باشند که به جزیره هاوایی به خاطر اشتباه نشدن با نام ایالت، جزیره بزرگ نیز می گویند. آب و هوای گرم و مرطوب  استوایی هاوایی، طبیعت منحصر به فرد، سواحل عمومی اقیانوسی فراوان و آتشفشانهای فعال این مجمع الجزایر را به مکان مورد علاقه توریستها و بیولوژیست ها مبدل کرده است
بدون موضوع
مینه‌سوتا ایالتی است در آمریکا و یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود که در یازدهم می سال 1858 به عنوان عضو سی و دوم به ایالات متحده پیوسته است.پایتخت آن سینت‌پال و شهر مهم آن مینیاپولیس است. از لحاظ وسعت مینسوتا دوازدهمین ایالت آمریکا و از لحاظ جمعیتی (با جمعیتی قریب به 5 میلیون و 400 هزار نفر) بیست و یکمین ایالت آن محسوب می‌شود. آب و هوای آن قاره ای و غالبا سرد است و تابستان‌های کوتاه دارد. غالب جمعیت آن سفید پوست و از نژادهای اروپای غربی هستند. مینه سوتا مردمانی تحصیلکرده و  بافرهنگ دارد.
بدون موضوع
ویرجینیا (و به عبارت رسمی تر ویرجینیای مشترک المنافع) ایالتی است در شمال شرقی آمریکا، و از نظر فرهنگی و تاریخی از ایالت‌های جنوبی آمریکا به‌شمار می‌رود که سرزمین رشته کوههای بلوریج است. پایتخت آن ریچموند و شهرهای مهم آن ویرجینیابیچ، نورفولک، و آرلینگتون می باشد. نام «ویرجینیا» از نام الیزابت یکم ملکه انگلستان گرفته شده‌است که در تمام عمر خود تن به زناشویی نداد و باکره ماند. به ویرجینیا مادر رییس جمهورها هم گفته می شود چرا که 8 رییس جمهور تاریخ امریکا زاده این سرزمین اند (پرزیدنت ها: واشینگتن، جفرسون، مدیسون، مونرو، هریسون، تایلر، تیلور و ویلسون). آرامگاه هفت رییس جمهور فقید امریکا – مشخصا جان اف کندی – در این ایالت است. همچنین این ایالت به مادر ایالتها هم معروف است.
جورجیا یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا و زادگاه مارتین لوترکینگ است. این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. پایتخت و شهرهای مهم آن  آتلانتا ساوانا، و آگوستا است. نام این ایالت برگرفته از پادشاه جرج دوم بریتانیای کبیر می باشد. جرجیا سیزدهمین ایالت مستعمره بود و نیز چهارمین ایالتی بود که در تاریخ دوم ژانویه 1788 به ایالات متحده پیوست و یکی از هفت ایالت کنفدراسیونی اصلی شد. جرجیا اینک از نظر وسعت بیست و چهارمین و از نظر جمعیت با جمعیتی قریب به ده میلیون نفر، هشتمین ایالت امریکا محسوب می گردد
موقعیت کار
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 6 روز قبل

زندگی در میزوری (بدون موضوع)

میزوری از ایالت‌های غرب میانه آمریکا و زادگاه مارک تواین و توماس الیوت و سی و سومین رئیس جمهور امریکا هری ترومن است. بیست و یکمین ایالت از نظر وسعت و هجدهمین آنها از نظر جمعیت است. مرکز آن جفرسون‌سیتی و شهرهای مهم آن کانزاس‌سیتی و سنت‌لوئیس هستند. میزوری مشتمل بر 114 کاونتی می باشد. میزوری قسمتی از منطقه خریداری شده به نام لویزیانا بود که در مورخه 10 آگوست 1821 به عنوان ایالت بیست و چهارم به ایالات متحده پیوست. سومین چهارشنبه ماه اکتبر را روز میزوری می نامند.
بدون موضوع

زندگی در تنه سی (بدون موضوع)

تنه سی یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا است . پایتخت آن که دومین شهر بزرگ آن نیز به شمار می رود نشویل و شهر مهم آن ممفیس است. ناکسویل و چاتانوگا بترتیب سومین و چهارمین شهر بزرگ این ایالت هستند. این ایالت با 8 ایالت جنوب شرقی امریکا هم مرز است. کوههای آپالاش، مناطق شرقی و رودخانه میسی سیپی مرز غربی آن را تشکیل می دهند. تنه سی که زمانی بخشی از کارولینای شمالی محسوب می شد در اول ژوئن سال 1896 به عنوان ایالت شانزدهم با ایالات متحده پیوسته است.
بدون موضوع
زندگی در واشنگتن
توسط Reza2230
3 سال 6 روز قبل

زندگی در ماساچوست (بدون موضوع)

ایالتی کوچک ولی مهم در شمال شرق امریکا در منطقه نیوانگلند و در کرانه اقیانوس اطلس می باشد و زادگاه چندین رئیس جمهور امریکا من جمله رئیس جمهور فقید این کشور جان اف کندی است. از نظر وسعت هفتمین ایالت کوچک و  از نظر جمعیت چهاردهمین ایالت پرجمعیت امریکاست.. ماساچوست نقش مهمی را در تاریخ و فرهنگ و تجارت امریکا بازی کرده است. ماساچوست از اولین اماکنی بود که مهاجرین اروپایی در آن تمرکز یافتند. کشتی می فلاور به خصوص در بندر گاه پلیموت از این بابت دارای اهمیت ویژه ایست
بدون موضوع

زندگی در اوکلاهما (بدون موضوع)

اوکلاهوما (برخی اوکلاهاما تلفظ می کنند) از ایالت‌های جنوب غرب آمریکا است. این ایالت بیستمین ایالت پهناور و بیست و هشتمین ایالت پرجمعیت امریکا به شمار میرود. پایتخت و شهر مهم آن اکلاهوما سیتی، و شهر مهم دیگر آن شهر تولسا است است. نام اوکلاهوما به معنی مردم سرخ می باشد. به این ایالت ایالت سونر ها هم می گویند. در 16 نوامبر سال 1907 این ایالت به عنوان ایالت چهل و ششم به ایالات متحده پیوسته است.
بدون موضوع
نوادا از ایالت‌های غرب آمریکا  و زادگاه تنیسور مشهور ایرانی الاصل جهان آندره آغاسی است. این ایالت ایالت هفتم امریکا از نظر وسعت و ایالت سی و پنجم از نظر جمعیت می باشد. پایتخت آن کارسون‌سیتی و شهرهای مهم آن لاس‌وگاس و رینو و هندرسون هستند. نوادا مشتمل بر 17 کاونتی می باشد که در تاریخ 31 اکتبر 1864 به عنوان ایالت سی و ششم به ایالات متحده پیوسته است. نوادا در ایالات متحده به ایالت نقره‌ای معروف است و به خاطر اقلیم بیابانی آن بیشترین سهم اقتصادی مربوط به قمار و کازینوهای معروف می‌باشد. نام نوادا ریشه ای اسپانیولی دارد و معنی آن "کوههای پوشیده از برف" است. نوادا خشک ترین ایالت امریکا تلقی می شود و تابستانهای بسیار گرم و زمستان های کوتاه دارد. گاهی اوقات در همین زمستان های کوتاه دمای هوا به 50 درجه زیر صفر نیز می رسد.
شهرواجاره خونه در لاس گاس
توسط Aida1988
3 سال 6 روز قبل
ایلینوی بیست و پنجمین ایالت وسیع و با جمعیتی قریب به 13میلیون نفر (که 70% آن را سفید پوستان تشکیل میدهند)، پنجمین ایالت پرجمعیت امریکا محسوب می گردد و زادگاه بزرگانی چون ارنست همینگوی و والت دیزنی است. از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است که جزو نه ایالت امریکا و ایالت اونتاریوی کانادا محسوب می گردد که منطقه دریاچه های بزرگ را تشکیل می دهند. پایتخت آن اسپرینگ‌فیلد و شهر معروف آن شیکاگو است. این ایالت در 3 دسامبر سال 1818 به ایالات متحده پیوسته است. . ایالتی که می تواند رفتارش سرمنشا رفتارهای مشابه در سایر ایالتها باشد. ایلینوی را به عنوان سویچی مهم در حمل و نقل و ترابری امریکا می شناسند.
هزینه زندگی در شیکاگو
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 1 هفته قبل
میشیگان ایالتی است در ایالت‌های غرب میانه آمریکا و منطقه دریاچه های کبیر و زادگاه پرزیدنت جرالد فورد، هانری فورد بنیانگذار کمپانی خودرو سازی فورد و هنرمندان مشهور موسیقی مدونا و امینم. این ایالت یازدهمین ایالت پهناور و نهمین ایالت پرجمعیت امریکا به شمار می رود. و در تاریخ 26 ژانویه سال 1837 به عنوان ایالت بیست و ششم به ایالات متحده پیوسته است. بزرگترین شرکت و کارخانه جهان، ابر کمپانی جنرال موتورز در این ایالت مستقر است. پایتخت آن لنسینگ و شهر مهم آن دیترویت است. ایالت میشیگان در میان سه دریاچه بزرگ : میشیگان، سوپریور، و هیوران احاطه گردیده است
شرق میشیگان یا غرب
توسط Majid01
3 سال 1 ماه قبل
کلرادو رشته کوههای راکی جنوبی را در برگرفته است. کلرادو از ایالت‌های غربی یا جنوب غربی آمریکا است. پایتخت و شهر مهم آن دنور است. این ایالت از نظر وسعت دارای رتبه هشتم و با جمعیت 5 میلیون و 200 هزار نفری خود در سال 2012، دارای رتبه بیست و دوم جمعیتی می باشد. (70% سفید پوست). نام کلرادو در زبان اسپانیولی به معنای رنگ است که به خاطر رودخانه رنگی آن (قرمز) به این ایالت نسبت داده اند
مدرسه بچه ها در دنور
توسط Aida1988
3 سال 5 روز قبل
کارولینای شمالی یکی از ایالت‌های جنوب شرقی آمریکا در کرانه اقیانوس اطلس و زادگاه اولین نوزاد انگلیسی است. از سمت شمال به ویرجینیا و تنه سی و از سمت جنوب با کارولینای جنوبی و جورجیا هم مرز است. این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. از نظر جمعیت در رتبه دهم و از نظر وسعت در رتبه بیست و هشتم ایالتهای امریکا قرار دارد. مرکز آن رالی و شهرهای مهم آن شارلوت و اشویل است. کارولینای شمالی در مورخه 21 نوامبر 1789 به ایالات متحده پیوسته است. بسیاری معتقدند این ایالت اولین ایالتی است که از استعمار انگلستان اعلام استقلال کرده است.
بدون موضوع
رشته مکانیک توی شهر تولیدو
توسط Majid01
3 سال 5 روز قبل
پنسیلوانیا ایالتی است در شرق آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس که جزو سیزده ایالت اصلی تشکیل دهنده امریکا بوده است  و به این خاطر که در مرکز این سیزده ایالت واقع بوده است به آن ایالت سنگ بنا نیز می گویند. اعلامیه استقلال امریکا در پنسیلوانیا امضا شده است. این ایالت سی و سومین ایالت پهناور و ششمین ایالت پرجمعیت امریکا  محسوب می گردد و بدین ترتیب جزو ایالتهای متراکم امریکا به شمار می رود. پایتخت آن هریسبورگ و شهرهای مهم آن پیتسبورگ و فیلادلفیا است.
شهر state colloge
توسط Aida1988
3 سال 5 روز قبل

تحصیل در آمریکا (8 موضوع)

دسته بندی

انتقال و ترنسفر (بدون موضوع)

بدون موضوع
بدون موضوع
فرستادن I20
توسط Reza2230
3 سال 1 ماه قبل
بدون موضوع
پذيرش ليسانس
توسط Aida1988
2 سال 11 ماه قبل
بدون موضوع
ارزيابي
توسط Aida1988
3 سال 4 هفته قبل
بدون موضوع
افزایش در آمد RA یا TA
توسط Reza2230
3 سال 6 روز قبل
اطلاعات راجع به دندونپزشكي
توسط Reza2230
3 سال 1 هفته قبل

مدارس آمریکا (بدون موضوع)

بدون موضوع

ویزا (4 موضوع)

دسته بندی

تبدیل انواع ویزا (بدون موضوع)

بدون موضوع
بدون موضوع
بدون موضوع
بدون موضوع
بدون موضوع
بدون موضوع
بدون موضوع

پاسپورت سفید (بدون موضوع)

بدون موضوع
بدون موضوع
همراه F-1
توسط Reza2230
3 سال 1 ماه قبل
بدون موضوع
بدون موضوع
بدون موضوع

زندگی در آمریکا (26 موضوع)

دسته بندی

خرید ماشین (2 موضوع)

ماشین کارکرده
توسط Reza2230
3 سال 1 هفته قبل
حراجی ایام کریسمس
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 6 روز قبل
گواهینامه بین المللی
توسط Reza2230
3 سال 1 هفته قبل
مالیات بر درامد دانشجو
توسط Majid01
3 سال 1 هفته قبل

هم اتاقی (بدون موضوع)

بدون موضوع

انتقال پول (2 موضوع)

کدوم صرافی
توسط Nahidbadakhsh
3 سال 6 روز قبل
Deductible
توسط Majid01
3 سال 1 هفته قبل
bimeie zayeman
توسط Reza2230
3 سال 1 هفته قبل
credit union
توسط Aida1988
3 سال 1 هفته قبل
بدون موضوع
بدون موضوع
اپراتور موبایل
توسط Reza2230
3 سال 1 ماه قبل

سفر به آمریکا (9 موضوع)

دسته بندی
special registration تو فرودگاه
توسط Majid01
3 سال 6 روز قبل
بدون موضوع

Travelling to IRAN (بدون موضوع)

In this section, all questions regarding traveling to Iran including but not limited to getting visa, accommodations, places to visit, expenses and travel tips are being discussed
بدون موضوع

دوستی و ازدواج در امریکا (بدون موضوع)

از علاقمندان به افرادی که به دنبال آشنایی، دوستیابی و یا ازدواج در امریکا هستند خواهشمندیم در این فروم اعلام کنند تا افراد علاقمند با شما تماس بگیرند

COM_KUNENA_GEN_NOFORUMS

    مجموع کاربران آنلاین: 0 عضو و 12 مهمان آنلاين
  • مجموع پيامها: 95
  • مجموع بخش ها: 8
  • ارسال هاي امروز: 0
  • مجموع پاسخ هاي امروز: 0
  • مجموع موضوع ها: 93
  • مجموع انجمن ها: 156
  • ارسال هاي ديروز: 0
  • مجموع پاسخ هاي ديروز: 0
زمان ایجاد صفحه: 0.314 ثانیه

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید