فلوریدا
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 شعار رسمی ایالت

 

       

 

 

  

 

 

 

 

 مهر رسمی فلوریدا

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 ساختمان فرمانداری فلوریدا

 

فلوریدا ایالتی به شکل یک شبه جزیره است که در جنوب شرق آمریکا همجوار با خلیج مکزیک در غرب، ایالت های آلاباما و جرجیا در شمال و اقیانوس اطلس در شرق است. پایتخت آن تالاهاسی و شهرهای مهم آن جکسون‌ویل، اورلندو، تمپا، سن پترزبورگ، و میامی است. فلوریدا بیشترین خط ساحلی را در ایالات متصل به هم امریکا و دومین خط ساحلی را در کل ایالات متحده (بعد از آلاسکا) دارد. آب و هوای فلوریدا در شمال ایالت نیمه استوایی و به تدریج به سمت جنوب آن استوایی می شود. این ایالت یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز حیات وحش جهان به شمار می رود. حیوانات معروف و اختصاصی فلوریدا، تمساح و کروکودیل امریکایی، پلنگ فلوریدایی و گاو دریایی است که در اورگلیدس که یکی از مشهورترین پارکهای ملی امریکا واقع در این ایالت به شمار می رود، زندگی می کنند.

فلوریدا بیست و دومین ایالت وسیع امریکا و با جمعیت بیش از 19 میلیون و 300هزار نفری خود در سال 2012 چهارمین ایالت امریکا از نظر جمعیت محسوب می گردد. این ایالت نزدیک‌ترین ایالت آمریکا به کشور کوبا است، و جمعیت قابل توجهی کوبایی مخالف رژیم کاسترو را در خود جای داده است. 75درصد ساکنین فلوریدا سفید پوست هستند. 74درصد زبان مادری انگلیسی و 18درصد زبان مادری اسپانیولی دارند. در سال 1513 یک گردشگر اسپانیایی به نام ژان پون لئون، فلوریدا را یافت و نام آن را سرزمین گلها یا flowes land گذاشت که بعدها به فلوریدا تغییر کرد. بنا بر یک نظریه دیگر نام این ایالت از pascua-florida بمعنای «عید پاک گل‌ها» که به زمان کشف منطقه اشاره می‌کند برگرفته شده است. نام مستعار این ایالت، ایالت آفتاب تابان می باشد. در سوم مارس 1845 بعد از جنگهای بسیاری در این منطقه که مهمترین آنها جنگهای سمینول علیه سرخپوستان بود روی داد، فلوریدا به عنوان ایالت بیست و هفتم به ایالات متحده پیوست. شعار ایالت" ایمان ما به خداست" است که به عنوان شعار ملی امریکا نیز به ثبت رسیده است. پرنده ایالت مرغ مقلد امریکایی و گل ایالت نیز شکوفه پرتقال است.

اقتصاد فلوریدا بر پایه کشاورزی، توریسم و حمل و نقل استوار است. این ایالت به وجود پارکهای تفریحی خاصش و تولید پرتقال شهرت دارد. یکی از ویژگی‌های مهم این ایالت واقع  شدن پایگاه فضایی کندی در آن است که پایگاه پرتاب سفینه‌های فضایی ناسا است. این مکان همچنین یکی دیگر از جادبه‌های توریستی مهم فلوریدا را تشکیل می‌دهند. آزمایشگاه ملی میدان قوی مغناطیسی نیز در این ایالت قرار دارد. درسال 2000 در حدود 23 میلیون توریست از این ایالت بازدید کرده اند که مجموعا در حدود 22میلیارد دلار در  این ایالت خرج کرده اند. همچنین فلوریدا مرکز و محل استقرار ویکی‌پدیا و ویکیمدیا نیز می باشد. فلوریدا نویسندگان بزرگی را مجذوب خود کرده است که من جمله می توان به مارجوری کینان راولینگس، تنه سی ویلیامس و ارنست همینگوی اشاره کرد. هنوز هم نامداران و ورزشکاران بسیاری جذب این ایالت می شوند. ایرانیان بسیاری نیز در این ایالت ساکن اند. در عرصه ورزش بین المللی فلوریدا را مرکز تنیس، گلف، اتومبیل رانی و ورزش های آبی جهان می شناسند. کمترین میزان وقوع زمین لرزه در بین ایالت ها امریکا از آن فلوریدا است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها  

0 #1 soheila hazeli 1396-02-29 04:10
با سلام
خیلی از لطف شما ممنونم که مرا بذیرفتید . لطفا در پیدا کردن شغل وکار مناسب کمکم کنید. با تشگر فراوان.
در ضمن من در فورت لادر دیل فلوریدا ساکن هستم.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید