جغرافیای انسانی
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

     
   رقص سنتی سرخپوستی  
     
     
   بوقلمون، غذای سنتی روز شکرگذاری  
     
     
   بزرگترین مسجد امریکا در میشیگان  

جمعیت آمریکا بر اساس برآورد ماه جولای سال 2012 ادارهٔ آمار آمریکا در حدود 313,847,465 نفر تخمین زده شده است که 20% آن را افراد زبر 14 سال تشکیل می دهند. نرخ رشد جمعیت آمریکا، در حدود 0.9٪ است. میانگین مردم امریکا در سال 2012، 37.1% محاسبه گردیده است. بروطبق این آمار نسبت های نژادی مردم امریکا اینگونه محاسبه گردیده است: سفید 79.96٪، سیاه و سفید 12.85 درصد و 4.43 درصد، آسیایی، بومیان آلاسکا 0.97٪ بومیان هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام 0.18٪، دو یا بیشتر از دو نژادها 1.61٪

خانواده رکن اصلی جامعه امریکایی را تشکیل می دهد. مردم امریکا به خانواده و صرف وقت و هزینه برای آن بسیار اهمیت می دهند. امریکایی ها مردمانی خونگرم اند که به اخلاقیات و مذهب بسیار احترام می گذارند. صداقت مهمترین فاکتور در ارتباطات روزمره به شمار می رود به همین خاطر در امریکا مردم به راحتی می توانند به همدیگر اعتماد کنند. البته این گفتار بدین معنی نیست که در این اجتماع بی اعتمادی وجود ندارد ولی افرادی که صادق نباشند، خیلی زود از اجتماع حذف می شوند. ترکیب مذهبی مردم امریکا نیز به قرار زیر است: مسیحی 78.5% (پروتستان 51.3٪، کاتولیک رومی 23.9٪، مورمون 1.7٪ دیگر مسیحی، 1.6٪ )، یهودی 1.7٪، بودایی 0.7٪ ، مسلمان  2.5٪، بدون یکی از مذاهب خاص ٪ 12.1 ، بدون مذهب 4٪ و 0.6٪ دیگر نامشخص. ایالات متحده برای مهاجرت سایر ملل به این کشور، قوانین سختی را در نظر گرفته است. حتی دریافت یک ویزای توریستی برای بازدید از امریکا گاهی اوقات مشکل می نماید. در سال 2012 به ازای هر 100 هزار نفر در امریکا، فقط 362 نفر مهاجر وجود داشته است، که در مقایسه با کشوری همچون کانادا نسبتی به مراتب کمتری محسوب می گردد و رتبه 26 مهاجرپذیر ترین کشورهای جهان را به این کشور نسبت می دهد. مکزیکی ها، چینی ها، هندی ها بیشترین مهاجرین امریکا را تشکیل می دهند. با این حال همه ساله مراسمی در امریکا برگزار می گردد که توسط آن در حدود 50 هزار نفر ظاهرا به قید قرعه برای اقامت در امریکا برگزیده می شوند این مراسم که قرعه کشی کارت سبز امریکا نامیده می شود، از افراد سراسر جهان به طور رایگان ثبت نام به عمل می آورد. بسیاری از ایرانیان از این طریق توانسته اند مجوز اقامت در امریکا را بدست بیاورند.

مناطق شهری نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، میامی و واشنگتن دی سی با احتساب حومه به ترتیب پرجمعیت ترین مناطق امریکا محسوب می گردند. مردم در امریکا ترجیح می دهند بیشتر در شهرهای کوچک اطراف شهرهای اصلی زندگی کنند، چرا که ترافیک، ازدحام، آلودگی هوا و صوتی و هزینه های کمتری داشته و امکاناتشان نیز در مقایسه با شهرهای اصلی کمتر نیست. طوری که در برخی ایالت ها فرمانداران، قوانین و تسهیلاتی را برای ایجاد تمرکز در شهرهای بزرگ به منظور اهداف خاص به مردم پیشنهاد می دهند. امید به زندگی در امریکا، 78.49 سال است که بدین ترتیب امریکا کشور پنجاه و یکم جهان از حیث امید به زندگی محسوب می گردد. چاقی در بین مردم امریکا بسیار رایج است، و کارشناسان آن را تاحدودی به سبک غذاهای امریکایی نسبت می دهند که بیشتر حالت فست فود دارد. از طرف دیگر با توجه به مشغله زیاد مردم امریکا و نیز قیمت پایین غذاهای رستورانی، رغبت مردم برای استفاده از غذاهای بیرون از منزل زیاد است . در سال 2009 نزدیک به 34% مردم امریکا چاق طبقه بندی شده اند. کشور ایالات متحدهٔ آمریکا دارای زبان رسمی نیست، گرچه انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان اصلی کشور است. یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت و اقامت در آمریکا برای خارجیان، تسلط نسبی به زبان انگلیسی است.همچنین زبان انگلیسی در ۲۸ ایالت به عنوان زبان رسمی شناخته می‌شود. نرخ بی سوادی در امریکا فقط 1% است. 78 درصد مردم نیز از اینترنتاستفاده می کنند که علاوه بر این که درصد بسیار بالایی در میان سایر کشورهاست، دومین رتبه را نیز از نظر تعداد جمعیت کاربر اینترنت در جهان ازآن امریکا کرده است. (اگر چه تعداد کاربران چینی اینترنت رتبه نخست را دارند ولی فقط در حدود 30% مردم چین کاربر اینترنت هستند).

 

 

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید