سن دیه گو
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          
   
   پرچم شهر سن دیه گو  
 

 

 

 
   
   نمایی زیبا از downtown شهر  
 

 

 

 
   
   نمونه ای از کشتی های کروز سن دیه گو  

سن دیه گو زادگاه کالیفرنیا است. این شهر در جنوب ایالت و در مجاورت مرز امریکا با مکزیک واقع شده و دومین شهر بزرگ کالیفرنیا و نیز هشتمین کلانشهر امریکا محسوب می گردد. سن دیه گو در سال 2012، جمعیتی یک میلیون و 320 هزار نفری داشته است که این تعداد با احتساب حومه به بیش از 3 میلیون نفر می رسد. امروزه سن دیه گو را به خاطر ساحل گسترده، لنگرگاه عمیق، مرکز نیروی دریایی امریکا مستقر در آن و نیز به خاطر اهمیت بسیار زیاد اخیر خود در زمینه بیوتکنولوژی می شناسند. نام این شهر از بومیان اولیه محل به نام San Dieguito گرفته شده است. از زمان تشکیل شهر سن دیه گو در سال 1769، تا آن شهری که امروزه شاهدش هستیم، اتفاقات زیادی بر این شهر رخ داده است. بعد از تشکیل شهر که توسط مستعمران اسپانیایی صورت گرفت، درسال 1821 سن دیه گو جزوی از خاک مکزیک تازه استقلال یافته شد. بعد از سی سال به دنبال جنگ بین امریکا و مکزیک این شهر دوباره به ایالت کالیفرنیا باز گشت و نهایتا با پیوستن کالیفرنیا به امریکا، از آن زمان جزو خاک امریکا به شمار می رود. سن دیه گو آب و هوای بسیار مطلوبی دارد و طبق مطالعات شبکه weather در بین 10 شهر با بهترین آب و هوا در امریکا و نیز یکی از دوشهر با بهترین تابستانهای امریکا به شمار می رود. آب و هوای این شهر مدیترانه ای است و در برخی مواقع از سال در طبقه نیمه خشک جای می گیرد. 59% ساکنین سن دیه گو سفید پوست و نزدیک به 7% آن سیاه پوست می باشند. جمعیت شهرنیز از زمان تشکیل آن تا به امروز رشد مثبت داشته است. سن دیه گو جزو شهرهای بسیار امن امریکا به شمار می رود. ایرانیان بسیاری ساکن سن دیه گو و مخصوصا حومه آن می باشند.

محور های اصلی اقتصاد سن دیه گو را به ترتیب، صنایع نظامی، گردشگری، تجارت بین الملل و تحقیقات تشکیل می دهند. سن دیه گو را زادگاه نیروی دریایی نیز می نامند چرا که بزرگترین تشکیلات نیروها و تجهیزات دریایی جهان با نزدیک به 60 کشتی غولپیکر و حدود 40 هزار نیرو، در این شهر واقع است. این شهر جاذبه های توریستی بسیاری دارد ولی مهمترین عامل جذب توریست آب و هوای آن می باشد. پارکهای Balboa و Belmunt به همراه ساحل زیبای سن دیه گو، از جمله مکان های پربازدید  این شهر به شمار می روند. فستیوال های بزرگی همه ساله در این شهر برگزار می گردد که از آن جمله می توان به فستیوال یک هفته ای آبجوی سن دیه گو اشاره کرد که در ماه نوامبر هر سال برگزار می گردد. Convention Center سن دیه گو نیز سالیانه میزبان بزرگترین همایش های بین المللی می باشد. تخمین زده می شود که سالیانه در حدود 32 میلیون نفر از این شهر بازدید می کنند و بدین ترتیب بیش از 15 میلیارد دلار سرمایه را وارد این شهر می کنند. یکی دیگر از جنبه های توریستی شهر، سیستم کشتی های کروز آن است که همه ساله با جذب مسافرانی از سراسر نقاط دنیا، به تنهایی در حدود 2 میلیون دلار به اقتصاد شهر تزریق می کند. همچنین به علت مجاورت این شهر با مکزیک سود قابل ملاحظه ای از تجارت با این کشور نصیب شهر می گردد. از طرفی تحقیقات بیومدیکال که توسط دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو، که یکی از برترین دانشگاه های جهان به شمار می رود منافع بسیاری را برای اقتصاد این شهر با ارمغان می آورد. دانشکده علوم پزشکی این دانشگاه که تنها دانشکده پزشکی شهر به شمار می رود شهرت جهانی دارد. از سایر مراکز علمی فرهنگی نیز می توان به دانشگاه ایالتی سن دیه گو، و دانشگاه سن دیه گو اشاره کرد. موزه های تاریخ و هنر این شهر نیز از مکانهای مشهور به شمار می روند که هر دو در پارک بالبوآ قرار دارند. روزنامه U-T San Diego معروفترین روزنامه شهر است که به صورت آنلاین نیز منتشر می گردد. از لحاظ ورزشی نیز این شهر جایگاه مناسبی دارد و از تیمهای معروف آن می توان به San Diego Chargers در لیگ فوتبال و San Diego Paders در لیگ بیس بال امریکا اشاره کرد. سن دیه گو از نظر حمل و نقل و بخصوص سیستم بزرگراهی بسیار پیشرفته است و فرودگاه بین المللی این شهر نیز که در حدود 4 مایل با مرکز شهر فاصله دارد یکی از پرتردد ترین فرودگاههای کشور محسوب می گردد. 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورت ارسال نظرهای توهین آمیز یا نژاد پرستانه، حساب کاربری مسدود خواهد شد

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

 

 
 
سازمان فرهنگی - اجتماعی
ایرانیان مقیم امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  info@persianamericans.org
تلفن: 9292603377
پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید