لس انجلس
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg
       
     
   پرچم شهر لس انجلس  
     
     
   Downtown لس انجلس مقر دفتر بسیاری از کمپانی های عظیم جهان  
     
     
   هالیوود، مرکز صنعت فیلم و تصاویر متحرک جهان  

 

لس انجلس دومین شهر ایالات متحده هم از نظر جمعیت و هم ازنظر مساحت است. این شهر که در ایالت کالیفرنیا واقع است و بزرگترین شهر این ایالت نیز محسوب می شود با احتساب حومه، در سال 2012 در حدود 13 میلیون نفر جمعیت داشته است. نام لس انجلس در زبان اسپانیولی به معنای شهرفرشتگان است و در زبان انگلیسی نیز به همین لقب معروف است این شهر را به اختصار L.A می گویند. لس انجلس توسط یک حکمران اسپانیایی در چهارم سپتامبر 1781 بنانهاده شد. از آن تاریخ به بعد این شهر به ترتیب تحت سلطه امپراطوری اولیه مکزیک، ایالات متحده مکزیک و جمهوری کالیفرنیا در آمد و بالاخره با پیوستن کالیفرنیا به ایالات متحده امریکا در سال 1848، جزو خاک امریکا گردید.
 
لس انجلس آب و هوای تحت استوایی مدیترانه ای دارد و در اکثر روزهای سال آفتابی است. به طور متوسط 35 روز از سال بارندگی کم و بیش دارد. لس انجلس بر روی خط زلزله واقع است. نکته جالب در مورد این شهر این است که مرکز زلزله نگاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی سالیانه در حدود 10000 زلزله در این شهر ثبت می کند که تقریبا همه آنها شدت بسیار پایینی دارند.
لس انجلس مراکز دیدنی و تفریحی بسیار زیادی دارد. کنسرت هال Walt Disney، کلیسای بزرگ بانوی فرشتگان ما، پرواز فرشتگان، تئاتر Kodak – مرکز برگزاری مراسم اسکار – رصد خانه بزرگ Griffith، ساختمان Bradburry، بلوار Hollywood، ساختمان Theme و برجهای Watts اشاره کرد. برای اطلاع از فهرست سایر مکانها می توانید به منوی جاذبه های توریستی شهر مراجعه نمایید. به لس انجلس مرکز خلاقیت جهان می گویند چرا که از هر 6 نفر ساکن این شهر، یک نفر در یک شرکت خلاق کار می کند. لس انجلس مقر هالیوود است که برترین مرکز تهیه فیلم و سینمای جهان به شمار می رود که بزرگترین و مهمترین مراسم معرفی برترین های سینما و تلویزیون را همه ساله معرفی می کند. تعداد موزه ها و گالری های این شهر از هرشهر دیگری در جهان بیشتر است. روزنامه های بیشماری در این شهر منتشر می گردد که از بین آنها Los Angeles Times شهرت بین المللی دارد. از بعد ورزشی نیز این شهر قطب ورزش امریکا محسوب می گردد به طوری که تنها شهری است که دو تیم در لیگ بسکتبال NBA دارد. فرودگاه بین المللی لس انجلس (LAX)، یکی از 6 فرودگاه بزرگ جهان است که سالیانه در حدود 60 میلیون مسافر را جابجا می کند. برخلاف سیستم مترو، سیستم بزرگراهی در لس انجلس بسیار پیشرفته است.
 
اقتصاد لس آنجلس حول تجارت بین الملل، سرگرمی (تلویزیون، فیلم های سینمایی، بازی های ویدئویی، موسیقی)، هوافضا، فناوری، نفت، مد، پوشاک، و گردشگری می چرخد.همچنین این شهر بیشترین کارخانجات را در غرب امریکا دارد. دانشگاه های کالیفرنیا در لس انجلس (UCLA) یکی از برترین دانشگاههای جهان است که ایرانیان زیادی از آن فارغ التحصیل شده اند. علاوه بر آن، لس انجلس دهها دانشگاه تراز اول دیگری نیز دارد که از میان آنها میتوان به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC)  و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا اشاره کرد.
ایرانیان لس انجلس بزرگترین تجمع ایرانیان در امریکای شمالی را تشکیل می دهند به طوری که آمار غیر رسمی تعداد آنها را قریب به یک میلیون نفر اعلام کرده است. بیشتر ایرانیان در لس انجلس در مناطق Beverly Hills و west wood ساکن اند. فروشگاهها و رستورانهای متعدد ایرانی از نمادهای این مناطق به شمار می رود. همچنین شهردار شهر Beverly Hills نیز ایرانی است. به نواحی ایرانی نشین لس انجلس اصطلاحا تهرانجلس می گویند که مدتی در نقشه گوگل نیز ثبت شده بود. بزرگترین مرکز فعالیت هنرمندان ایرانی در لس انجلس است و به همین دلیل به خوانندگان ایرانی خارج از کشور به طور مشترک خوانندگان لس انجلسی می گویند. همچینین در حدود 30 شبکه تلویزیونی فارسی زبان در این شهر فعالیت می نمایند.

 

 

 

 

 

تور ویدئویی شهر لس انجلس

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید